Zelené fazole na zimu

Zelené fazole lze zmrazit na zimu. Ale dokonce chutnější je z toho připravit saláty nebo nakládané okurky. Pro moření je lepší použít zelené lusky (zelené fazole jsou vhodné pro konzervování) odrůd, které nemají silné pojivové vlákniny (je lepší vzít žlutý keř s něžnými, masitými lusky). Fazole jsou sklizeny mírně nezralé, zatímco semena jsou měkká a nedostatečně vyvinutá, a proto se dobře vaří.

Zelené fazole na zimu

Sklizeň na zimu "Zelené fazolky." nakládané "

Pro recept jsou vybrány luštěniny světlé, šťavnaté zelené barvy. Konce jsou odříznuty na luscích a každý lusek je nakrájen na kousky po 3 cm. Nasekané lusky fazole musí být blanšírovány vroucí vodou po dobu 4-5 minut a poté mírně ochlazeny..

Připravené zelené fazole se umístí do dušených plechovek. Přidejte 2 zrna hořké papriky a každé hřebíčkové pupen. Poté jsou sklenice naplněné marinádou.

Marináda může být připravena následujícím způsobem. 40 g granulovaného cukru, 40 g soli se rozpustí v 1000 ml vody a přidá se 100 ml stolního octa.

Potom se sklenice naplněné fazolemi pasterizují: 0,5 l - 20 minut, 1 l - 25 minut. Nyní sklizeň zelené fazolky na zimu válcované s kovovými víčky ošetřenými párou.

Zelené fazole na zimu

Fazole lze také připravit podle receptu „Chřest fazole na zimu. Přírodní. Recept s fotografií„Nebo použijte jiné, které se vám líbí Recepty "Zelené fazole" na zimu.

Zelené fazole na zimu

Fazole chřestu mají vysokou nutriční hodnotu. Na rozdíl od semen fazole mohou být konzumovány celé. Kromě vlákniny, která je tak potřebná v moderní stravě, obsahuje velké množství vitamínů, zinku, draslíku, kyseliny listové, hořčíku a komplex minerálů. Kromě toho mají fazolová jídla nízký obsah kalorií (dokonce fazole v rajčatech) a rychle se vstřebávají.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zelené fazole na zimu