Jak zmrazit chřest fazole

Zelené fazolky si získávají stále větší oblibu mezi manželkami v domácnosti. A to nejen proto, že jsou zdravé, ale také chutné. Zelené fazole mohou být skvělou přílohou pro rybí a masová jídla. S tím se také vaří cereálie, omelety, polévky, dušené maso, salát a dokonce i kastrol. Jak zmrazit chřest fazole na zimu, aby se tato lahodná zelenina uchovala po dlouhé zimní období, vám tento postupný recept řekne..
Proto je zmrazení perfektním způsobem, jak konzervovat zeleninu pro ty, kteří rádi vaří zeleninová jídla..
Pro zmrazení můžete brát pouze žluté nebo pouze zelené fazole, můžete mít stejné proporce. Fazole můžete zmrazit různými způsoby v závislosti na jejich dalším použití. Můžete zmrazit to syrové (jsou potřeba pouze čerstvé fazole), můžete zmrazit fazole, které prošly tepelným zpracováním - blanšírování nebo úplně vařené (vhodné pro sušené fazole). Můžete stejně snadno zmrazit zelený hrášek na zimu podle navrhovaného receptu.


Ingredience
Složení:
- zelené fazole-
- voda.nasekejte fazole
Seřadit zelené fazole. Opláchněte. Odřízněte ohony. Pro tyto účely je vhodné použít kuchyňské nůžky. Nyní to položte na desku a nakrájejte na kousky, které jsou pro vás vhodné..


červenat fazole
Ve velkém hrnci přiveďte vodu k varu. Některé fazole ponořte na dvě minuty do kastrolu. Odstraňte fazole štěrbinovou lžičkou nebo jemným sítem. Blanch všechny fazole. Tento krok můžete přeskočit, pokud máte mladé a čerstvé fazole. Po rozmrazení mohou být fazolové fazole okamžitě použity k přípravě prvního a druhého jídla, příloh. A ten, který byl čerstvě zmrazený, bude třeba vařit 2-3 minuty ve slané vodě.


pohodě fazole
Horké fazole rychle ochlaďte v ledové vodě. Do mrazničky předem vložte hrnec nebo misku s vodou nebo do vody přidejte kostky ledu. Po tomto postupu fazole neztratí svou barvu a nezachovají si svůj tvar.


vychlazené fazole položte na síto
Umístěte fazole do velkého síta, cedníku a kanalizace..


osušte ručníkem
Fazole rozprostřete na ručník a odstraňte přebytečnou vlhkost.


balíme fazole
Fazole lze nyní balit do porcovaných sáčků.


zmrazené chřestové fazole
Pokud je úložný vak velký, vložte do něj fazole a ponechte volný prostor. V mrazničce položte pytel co možná nejrovněji, aby se fazole rychleji zmrazila. Následující den je možné bezpečně svázat a označit..


jak zmrazit chřest fazole
Tyto zmrazené fazole lze použít k přípravě příloh a prvních chodů přímo z mrazničky bez rozmrazování. A pouze pokud chcete použít zelené fazolky na salát, bude nutné ji rozmrazit.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit chřest fazole