Jak zmrazit mladé fazole

Fazole jsou zdrojem rostlinných bílkovin a vlákniny. Abychom si zachovali jejich chuť, vůni a užitečné vlastnosti, doporučujeme je zmrazit na zimu. Trvá vám asi půl hodiny, než sklidíte kilogram fazolí. Několik porcí může být sklizeno současně. Pokud se pokusíte fazole namísto uschnout, nebudete chtít znovu uschnout..
Jak zmrazit fazole doma - podrobné pokynyIngredience
Složení:
- fazole
- voda.opláchněte fazole
Vyjměte mladé fazole z lusků, vložte do cedníku nebo síta, opláchněte pod tekoucí studenou vodou.


blanch fazole
Přiveďte vodu k varu, fazole v ní ponořte na tři minuty a poté vyjměte štěrbinovou lžící. Zatímco fazole vrou nad vysokým teplem, připravte ledově studenou vodu. Nalijte studenou vodu do hluboké mísy, přidejte dostatek ledu.


chilli fazole
Fazole umístěte do ledové vody okamžitě z vroucí vody..


fazole
Umístěte na papírové ručníky nebo pravidelné vaflové ručníky. Hlavní věc je, že ručníky nezanechávají vlákna. Sušte 10-15 minut.


dát do sáčků
Poté vložte do mrazících sáčků. To by mělo být provedeno po částech. Neužívejte velké balíčky. Zabalené fazole vložte do mrazničky a nezapomeňte podepsat datum zmrazení zdravých a chutných zmrazených bobů. Postupem času ztratí chuť..


vyjměte vzduch z vaku
Tipy pro ty, kteří se rozhodnou zmrazit mladé fazole na zimu:
• Fazole, stejně jako všechna ostatní jídla, která v zimě zmrazíte, musí být uložena v porcovaných sáčcích. Jeden balíček najednou. Není třeba je otvírat, vyjmout napůl a uzavřít zpět.
• Nezapomeňte podepsat datum zmrazení. Zmrazené mladé fazole se skladují při mínus 18 po dobu 10 měsíců, aniž by ztratily své užitečné vlastnosti.
• Vakuové sáčky jsou nejlepší pro skladování. Pokud žádné neexistují, vezměte si pravidelné pytle na zip a uvolněte vzduch na maximum. V extrémních případech můžete vzít plastové sáčky a uvázat je na uzel. Ale nezapomeňte, jeden balíček je jeden porce.
• Můžete použít koktejl slámy k získání tolika vzduchu ze sáčku na zip. Vložte ji, zavřete zámek, vysajte vzduch, odstraňte zkumavku a utěsněte malý otvor.


zmrazené fazole
• Opakované zmrazení fazolí není povoleno..
• Před vařením mladé fazole nerozmrazujte, přidejte je zmrazené 10 minut před vařením.
• Podobně můžete zmrazit zelený hrášek. Jen vy nemůžete dostat to z vroucí vody s štěrbinovou lžičkou. Tam budete muset vypustit vodu přes síto. Hrách vařte 2 minuty.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit mladé fazole