Jak zmrazit zelený hrášek na zimu: krok za krokem recept s fotografií

Zelený hrášek je to univerzální složka, která v ideálním případě doplňuje mnoho prvních a druhých pokrmů z masa, ryb a zeleniny. Bohužel však nemůže zůstat svěží po celý rok, takže by to mělo být připravte se na zimu. A to se nejlépe dosáhne konvenčním zmrazením. Právě v tomto stavu si výrobek plně zachovává všechny své užitečné vlastnosti a chuť, je snadné jej rozmrazit a vařit. A jak to udělat správně, řekneme níže..

Jak zmrazit zelený hrášek

Jak zmrazit zelený hrášek na zimu - pokyny krok za krokem.


1. První věc, kterou začneme, je extrahovat hrášek z lusků. Okamžitě odstraníme rozmazaný a nezralý hrášek a několikrát opláchneme všechny suroviny, které mají být dobře připraveny, tekoucí vodou, poté, co jsme je vložili do cedníku nebo síta.

Jak zmrazit zelený hrášek

2. Po odtoku přebytečné vody musíme hrách vyschnout, proto ho nalijeme na čistý hadřík, který pohltí veškerou dostupnou vlhkost. Tento postup musí být proveden bezchybně, aby se v budoucnu, když jsou zmrzlé, zmrzlé částice ledu netvořily na hrášku..

Jak zmrazit zelený hrášek

3. Poté nalijte sušený hrášek na suchý plastový podnos v jedné vrstvě. Je důležité, aby hrách byl přesně v jedné vrstvě a rovnoměrně zmražen, a aby se nezměnil na zmrazený blok. Vyjměte zásobník na 12–15 hodin v mrazáku.

Jak zmrazit zelený hrášek

4. Poté, co hrách úplně zamrzne a promění se v malé tvrdé oblázky, vyjměte podnos z mrazničky a nalijte jej do speciálního plastového sáčku s uzávěrem určeným pro skladování zmrazených potravin. Zmrazený zelený hrášek lze také skladovat v plastových nádobách s uzavřeným víkem nebo papírovými sáčky..

Jak zmrazit zelený hrášek

Jak zmrazit zelený hrášek

Zelený hrášek uchovávejte zmrazený maximálně 6–8 měsíců.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit zelený hrášek na zimu: krok za krokem recept s fotografií