Jak zmrazit jahodové pyré

Chcete-li zachovat všechny vitamíny a chuť čerstvých bobulí v jahodovém pyré, nemusíte džem vařit, ale jednoduše jej zmrazte. Po rozmrazení bude jahodové pyré stejné jako u čerstvých bobulí..
Jak zmrazíme lesní jahody s cukrem na zimu ve formě bramborové kaše, řekneme vám.


Ingredience
Složení:
- 1 kg jahod,
- 300 gramů cukru.umýt jahody
Třídí bobule, odstraňuje listy, trosky. Opláchněte jemným proudem studené vody pomocí cedníku nebo sítka. Nechte bobule 10 minut, aby se vypustila přebytečná voda. Je důležité, aby na bobulích nebyla voda. Pokud jste si vybrali jahody sami, čistými rukama, nemusíte bobule umývat. Ale mějte na paměti, že zvířata a bobule jako vy chodíte v lese. Je tedy docela možné, že bobule nejsou zcela čisté, i když je les daleko od silnice..


posypeme cukrem
Vložte jahody do nádoby vhodné pro šlehání mixérem, přikryjte cukrem. Počkejte trochu, než bobule šťávu. Pokud nechcete čekat, musíte bobule trochu porazit, aby se cukr úplně rozpustil.


brousit mixérem
Jahody přidejte do mixéru.


zabalit do nádob
Balení do plastových obalů, aniž by se k okraji přidalo asi centimetr, zavřete víčka. Pro krátké skladování můžete použít šálky pokryté lepicí fólií. Mimochodem, můžete použít speciální formuláře pro zmrzlinu a připravit nanuky. Žádná barviva, příchutě nebo konzervační látky. K zmrazení pyré můžete také použít sáčky na zip. Je důležité, aby jahody byly zmrazeny po částech. Nemůžete odmrazit a znovu zmrazit.


jahodové pyré
Do jahodového pyré můžete také přidat celé bobule. Když rozemelete jahody s cukrem v mixéru, jednoduše rozetřete bobule rovnoměrně v pyré, zavřete nádobu a vložte do mrazničky. Skladujte zmrazené jahodové pyré s cukrem po dobu 9 měsíců.


jahodové pyré s cukrem
Užitečné rady:
Vezměte bobule pro zmrazení čerstvě sklizené, které nejsou zmačkané a nedovolte šťávu.
Chcete-li zmrazit, vyberte zralé bobule s bohatou červenou barvou.
Nemůžete zmrazit zkažené bobule, proto před přípravou musíte pečlivě třídit všechny jahody.
Pro přípravu zmrazených bramborových brambor si můžete vzít přezrálé plody, ale je lepší zmrazit celé jahody cukrem s hustou dužinou..
Do pyré z bobulí můžete přidat celé bobule, bude to mnohem zajímavější..
Jahodové pyré můžete vyrobit nikoli cukrem, ale sirupem. Chcete-li to provést, vezměte 300 gramů cukru na litr vody, sirup na mírném ohni, dokud nezhoustne. Nalijte jim 1 kilogram bobule, rozdrťte mixérem.
Podívejte se také, jak zmrazit borůvkové pyré na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit jahodové pyré