Jahody na zimu

Ze zahradních jahod můžete udělat mnoho různých chutných zimních zvratů: úžasný džem, kompoty a také z něj můžete udělat džem a želé. Také provedeno zmrazení bobule jahody. A všechny tyto přípravky se stanou vynikajícím zdrojem minerálních solí a vitamínů v chladném období pro oslabené organismy. Také jam "Jahody na zimu"Bude velmi užitečný v případě nemoci a nachlazení.".

Jahody na zimu

Prázdný receptJahody na zimu ve vlastní šťávě “

Požadované ingredience pro přípravu:

  1. 1 kg jahod;
  2. 250 g granulovaného cukru.

Pro recept jsou vhodné pouze čerstvé jahody - nikdy nezmrzlé. Jahody se předem důkladně omyjí ve vroucí studené vodě, třídí se, oloupají se ocasy, umístí se do smaltované pánve a potáhnou se granulovaným cukrem.

Jahody na zimu

Jahody se nechají „pod cukrem“ po dobu nejméně 10 hodin. Po této době budou plody vylučovat šťávu, která pokryje bobule. Nyní musíte dát jahody do sterilizovaných nádob s objemem 0,5 litru a naplnit je vlastní šťávou. Plechovky jsou pokryty kovovými víky, sterilizovány po dobu 10 minut a uzavřeny. Twist je uložen v lednici alespoň celou zimu.

Nyní vynikající jahody na zimu zajištěno pro vás! A můžete studovat na své oblíbené bobule v chladu. Taková příprava poskytne v létě malý kousek léta a můžete si nechat své domácí lahodné koláče rozmazlovat aromatickými plody a silným čajem..

Jahody na zimu

Kromě jahod ve vlastní šťávě na zimu můžete připravit „Ruby jahodový džem», Crystal jam a mnoho dalšího. Jediné, co tato bobule neumožňuje, je její sušení. A tak je hojnost jahodových receptů obrovská. Stačí si vybrat a připravit se! Nepřipravovat bobule znamená připravit sebe a svou rodinu o skvělý zážitek..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jahody na zimu