Všechny jemnosti bobulí šoků

V tomto článku vám chceme sdělit, co to je šokové zmrazení bobulí, a také podrobně popsat všechny jeho jemnosti. Všechny živiny a vitamíny jsou dobře uchovávány ve zmrazených bobulích šokovou metodou. Zmrazené bobule se stanou oblíbeným a užitečným léčivem pro vaše děti, můžete z nich vařit lahodný aromatický kompot, můžete je přidat do pečiva nebo jen rozmrazovat a jíst.

Pro zmrazení je nejlepší vzít takové bobule, jako jsou: rybíz, jahody, lesní jahody, brusinky, brusinky a angrešt. Všechny tyto bobule si dobře udržují svůj tvar a během procesu odmrazování se nerozpadají. Pokud bobule zmrazíte podle všech pravidel, zachová si vůni a barvu. Obvykle, šokové zmrazení bobulí provedeno pomocí speciální šokové mrazicí komory, ale mnoho hostesek se naučilo, jak to udělat pomocí běžného mrazáku.

Všechny jemnosti bobulí šoků


Recept na jahody, které mrazí šok, potřebujeme:

- Jahoda-

- gáza nebo ručník-

- balík.

Rozdělte jahody z přebytečného odpadu a důkladně opláchněte studenou vodou pomocí cedníku, stejným způsobem jako při vaření jahodový kompot. Všechny bobule musí být zralé a celé, doporučujeme vám, abyste stonky neodstraňovali, bobule neztrácejí šťávu.

Potom bobule posypeme na tenká nebo ručník a necháme je tam čtyři hodiny v místnosti při pokojové teplotě, aby úplně uschly. Poté bobule přeneste na paletu z mrazničky, poté, co ji zakryjete gázou..

Umístěte podnos do mrazničky na asi pět hodin s nastavením mrazničky na maximum. Poté nalijte bobule do sáčku a nechte v mrazáku pro dlouhodobé skladování. Stejným způsobem můžete zmrazit jahody..

Všechny jemnosti bobulí šoků


Zmrazení bobule rybízu probíhá téměř stejným způsobem jako šokové zmrazení jahod nebo jahod. Hlavní věc je řádně připravit rybíz, musí být odtržen z větví a zbaven přebytečných zbytků a přezrálých bobulí. Doporučujeme umýt bobule pod tekoucí vodou pomocí cedníku.

Poté rozložte bobulovinovou utěrku nebo ručník a vložte je do dobře větrané místnosti jako při vaření nastrouhaný červený rybíz na zimu. Po úplném vysušení složte bobule do vhodné rozinky nebo sáčku a vložte na jeden den do mrazničky. Plody hermeticky a pevně uzavřete a odložte stranou pro delší skladování..

Všechny jemnosti bobulí šoků


Zmrazte brusinky, potřebujeme:

- brusinka-

- ručník.

Rozdělte brusinky, spusťte vodu a dobře opláchněte rukama. Potom zlikvidujte bobule v cedníku a odložte stranou sklenici přebytečné vody. Nyní rozprostřete ručník, nalijte tam bobule a důkladně osušte. Bobule musí být zcela suché, aby nedošlo k zamrznutí..

Položte suché bobule na podnos a vložte do mrazničky na asi pět hodin. Poté nalijte bobule do sáčku, nádoby nebo speciální nádoby, těsně uzavřete a můžete je skladovat po celou zimu. Mohou nastat stejné metody a zmrazení ovoce.

Doufáme, že se vám náš článek líbil a podařilo se vám zmrazit mnoho různých bobulí metodou šokového zmrazení.. 


Podívejte se na podobné recepty

» » Všechny jemnosti bobulí šoků