Krok za krokem foto recept na výrobu jahod nastrouhaných cukrem na zimu bez vaření

jahody s cukrem

Popis

Jahody s cukrem na zimu se připravuje doma vyrobením jahodového pyré s přídavkem požadovaného množství cukru a poté se uzavře v čistých sterilizovaných nádobách a uloží se na chladném místě. Díky zpracování plechovek může taková lahodná pochoutka trvat až šest měsíců.

Lesní jahody, šťouchané cukrem, se ukazují jako lahodný a delikátní dezert, který si mohou užít jak dospělí, tak mladší generace.. Bobule v tomto receptu se nemusí vařit, díky čemuž si jahody uchovávají veškerou čerstvost chuti a úžasnou vůni.. Proto i po konzumaci této sladkosti zůstává příjemná dochuť..

Čerstvé jahody, šťouchané cukrem, jsou skladištěm užitečných mikroelementů a vitamínů. Jak víte, v lidovém léčitelství se používají nejen bobule, ale také jahodové listy a kořeny. Příprava posledních dvou je však tématem samostatného článku..

Lesní jahody jsou dostatečně malé, takže než je začnete sbírat, musíte být trpěliví, protože je to dlouhý proces. Díky tak malým bobulím je možné připravit jedinečnou a velmi užitečnou přípravu na zimu, kterou lze v budoucnu využít v několika směrech najednou.

Tepelně neupravené jahody s cukrem lze použít místo jakéhokoli dalšího plnění do koláčů, housek a jiného pečiva. Dobře se hodí také k mléčným výrobkům, pokud například nalijete tvaroh s jahodovým pyré, dostanete úžasný dezert. Takový skvělý přípravek na zimu se používá nejen v kulinářském poli, ale také pro léčebné účely.. Jahody jsou nezbytným bobulím těhotných žen díky vysokému obsahu kyseliny listové. Dokonale také uhasí žízeň, zvyšuje chuť k jídlu a nepochybně zlepšuje fungování trávicího systému v těle. Kromě toho je jahodový přípravek vhodný pro lidi trpící kardiovaskulárními chorobami..

Sklizeň zdravých bobulí lesních jahod, vyrobených doma, v žádném případě neublíží. Proto vám nabízíme jednoduchý a rychlý recept na fotografie a poskytujeme podrobné pokyny, které vám pomohou správně připravit jahody s cukrem na zimu. Hodně štěstí!

Ingredience

 • Jahody 1 kg
 • Granulovaný cukr 1,2 kg

Kroky

 1. Chcete-li připravit lahodný jahodový dezert na zimu doma, několikrát jemně opláchněte jahody, aby nedošlo k pomačkání a oříznutí všech ocasů. Bobule důkladně osušte papírovou utěrkou. Pak k nim přidejte půl kilogramu cukru a nechte čtyři hodiny, aby bobule nechaly šťávu.

  připravit ingredience

 2. Připravte bramborovou kaši ze skutečných jahod pomocí mixéru nebo mlýnku na maso.

  nakrájejte jahody

 3. Přidejte zbývající granulovaný cukr do hotového jahodového pyré, dobře promíchejte a začněte připravovat sklenice s víčky pro válcování. Nezapomeňte je sterilizovat, proto vaříme vodu v kastrolu a zpracováváme je na páře. Lze to také provést jiným pohodlným způsobem..

  nalij cukr

 4. Výsledné jahodové pyré vložte do chlazených sterilizovaných nádob a pevně dotáhněte víčka. Jahody, šťouchané cukrem na zimu, jsou připraveny k použití, ale stále budeme čekat na chladný večer a pořádáme nádherný čajový večírek s tak úžasným dezertem.

  jahody na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na výrobu jahod nastrouhaných cukrem na zimu bez vaření