Jahodové-banánové pyré na zimu

Kombinace aromatických jahod a sladkých banánů je považována za jednu z nejúspěšnějších a je velmi oblíbená. Z tohoto tandemu se vyrábějí džusy a nektary, zavařeniny a džemy. Můžete také zkusit jednu z nejjednodušších možností - jahodové a banánové pyré na zimu. Množství cukru v pyré můžete upravit podle svého uvážení. Pokud jsou jahody a banány dostatečně sladké, možná budete potřebovat velmi málo cukru a můžete také přidat citronovou šťávu, aby se jahodo-banánové pyré lépe skladovalo a mělo výraznější chuť..

Jahodové a banánové pyré na zimu - recept s fotografiíIngredience pro výrobu jahodových a banánových pyré
Seznam složek:
- 1,5 kg jahod,
- 0,5 kg banány,
- cukr podle chuti,
- 1/3 citronu (1/4 lžičky kyseliny citronové).


nakrájejte ovoce mixérem

Nejprve důkladně opláchněte jahody. Pokud připravujete trochu šťouchané brambory, je lepší opláchnout každý bobule - v něm může zůstat písek, který v budoucnu bude nepříjemné brousit si zuby. Pokud připravujete hodně šťouchaných brambor najednou, převeďte bobule na cedník a držte je několik minut pod tekoucí vodou, jemně třepejte jahodami. Oloupejte banány.
Je nejpohodlnější kroužit ingredience v kuchyňském robotu, i když běžný mlýnek na maso je v pořádku. Nakrájejte banány na plátky a vložte celé jahody do mísy.


Otáčejte několik minut střední rychlostí
Několik minut točte střední rychlostí. Hmota může být hladká nebo s kousky jahod nebo banánů. Nalijte vonnou ovocnou a bobulovou hmotu do hrnce a zapálte.


přidat cukr
Přidejte jakékoli množství cukru podle sladkosti hlavních složek.


přidat kyselinu citronovou
Je důležité, aby byl cukr zcela rozpuštěn, ale pyré nemusíte příliš vařit. Ve stejné fázi přidejte kyselinu citronovou nebo citronovou šťávu a promíchejte. Když se hmota začne vařit, snižte teplo na nízkou teplotu, míchejte dalších 5 minut a vypněte.


do bank
Nalijte banán a jahodové pyré na zimu do sterilizovaných sklenic, pevně zašroubujte sterilními víčky, otočte a zabalte přikrývkou, dokud zcela nevychladne..


Banán a jahodové pyré na zimu
Po dni lze bramborovou kaši vložit do chladničky nebo do spíže pro další skladování..


Jahodové a banánové pyré na zimu - recept s fotografií

Nenechte si ujít sklizňové období. broskvové pyré na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodové-banánové pyré na zimu