Jahodová šťáva pro zimu - způsoby přípravy a skladování

Jahodová šťáva se málokdy připravuje na zimu, a to nejen proto, že nikdy není příliš mnoho jahod. Jahodová šťáva se ukáže být velmi koncentrovaná a nemůžete ji hodně pít. Jahody, stejně jako jahody, mohou způsobovat těžké alergie, což je velmi nepříjemné. 

Složení: jahoda, cukr
Čas do záložky: Léto


Ale to není důvod, proč se vzdát výroby jahodové šťávy.

Projděte jahody a zlikvidujte ty zelené. Dají pouze kyselinu, ale zatím nemají vůni..

Omyjte bobule a nasekejte je v pyré mixérem nebo dřevěnou drtí. Ohřejte jahody na sporáku, abyste šťávu oddělili, ale nepřiveďte k varu. Složte jahodový marmeládu do jemného síta a brouste bobule.

Získáte poměrně silné a aromatické pyré. Do vody přidejte cukr a šťávu dobře promíchejte.

  • Pro 1 kg jahod;
  • 100 g vařící voda;
  • 100 g Sahara.

Dále, příprava šťávy závisí na způsobu, jakým je skladována. Jahodovou šťávu lze zmrazit nalitím do misek na kostky ledu. V tomto případě ji nemusíte vařit, stačí trochu zahřát šťávu, pouze aby se cukr rozpustil. Použijte recept zmrazení čerstvých jahod, pokud má váš mrazák dostatek místa.

V žádném případě nestojí za to vařit jahodovou šťávu, je lepší použít metodu pasterizace. Nalijte šťávu do skleněných lahví se širokým hrdlem a vložte je do pánve. Nalijte vodu do hrnce a lahvičky zakryjte víčky. Pasteurizujte jahodovou šťávu v závislosti na velikosti láhve. Půl litru 1 hodinu, litr 1,5 hodiny.

S touto metodou odšťavňování je možné ji uložit na chladném a tmavém místě až po dobu 8 měsíců jahodový kompot.

Podívejte se na video, jak připravit krajana na zimu bez vaření:


Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodová šťáva pro zimu - způsoby přípravy a skladování