Jak zmrazit jahody s ovocem

Zmrazení bobule na zimu je mnohem výhodnější než výroba džemu z nich. Za prvé, cukr není spotřebován a za druhé, bobule si zachovávají téměř všechny své prospěšné vlastnosti. I když je správně zmrazený a rozmrazený, chuť zůstává stejná. Doporučujeme vám naučit se, jak zmrazit jahody na zimu. Stejně tak to bude užitečné zjistit, jak správně zamrznout rakytníku na zimu, velmi chutné a velmi zdravé bobule.


jahoda

Složení:
- čerstvé jahody.


umýt jahody

V první řadě je třeba jahody vytřídit, odstranit stonky a zbytky lesa. Je také nepřijatelné zmrazit poškozené bobule. Oloupané jahody dejte do cedníku nebo síta a opláchněte pod tekoucí studenou vodou. Tlak by neměl být příliš silný, aby nedošlo k poškození bobulí. Při přípravě bobulí mějte na paměti, že promyté bobule musí být okamžitě zmrazeny. Pokud váš mrazák nemá dostatek místa, aby do něj vložil spoustu bobulí, zmrazte na kousky.


sušte jahody
Umyté jahody položte na papírový ručník, abyste se zbavili nadměrné vlhkosti. Pokud není papírový ručník k dispozici, použijte běžný, čistý, nepouští vlákna. Sušte maximálně 10 minut. To bude stačit.


položte na mrazničku
Potřebujete hladké povrchy, na kterých můžete bobule rozložit k zamrznutí. Můžete použít ploché talíře, plechy na pečení, krájecí desky. Řezací desky ale zabalte do celofánu. Pokud je velikost správná, můžete desku jednoduše vložit do tašky. K čemu to je? Prkénko obvykle voní jako dřevo (je-li nové) nebo jídlo, které na něj krájíme. Tím se zabrání tomu, aby bobule absorbovala cizí pachy. Jahody by měly být rozloženy v jedné vrstvě na krátkou vzdálenost od sebe, aby se plody nepřilepily k sobě.


vložte bobule do nádoby
Vložte bobule do mrazničky, snižte teplotu na minimum, pokud existuje funkce rychlého zmrazení, použijte ji. Bobule zamrznou asi hodinu a půl, v závislosti na výkonu, objemu a dalších parametrech mrazničky. Umístěte zmrazené bobule do plastových mrazících nádob. Nevyplňujte je nahoru, ponechte asi centimetr volného prostoru. Zmrazené bobule můžete dát do porcovaných sáčků, je to pro vás pohodlnější. V zimě bude možné vařit sýrové koláče a ozdobit je zmrazenými jahodami. Vezměte prosím na vědomí, že po zamrznutí není pod bobulemi žádný ledový bazén. To je znamení, že vše bylo provedeno správně a vaše bobule budou nádhernou ozdobou slavnostního stolu..


zmrazené jahody
Pokud jste udělali vše správně, při odmrazování vaše bobule neteče ani neztratila svůj tvar. Je velmi důležité zmrazit čerstvé bobule a dobře je vysušit, aby nezůstala žádná voda. Můžete stejně snadno zmrazit borůvky doma.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit jahody s ovocem