Zmrazené jahody s cukrem

Klubnika peretertaja s saharom zamorozhennajaSklizeň jahod na zimu je nejen užitečná, ale také příjemná. Vůně čerstvých zralých bobulí povzbuzuje a dělá z vaření proces ne povinnost, ale příjemný zážitek. Na zimu můžete zmrazit celé jahody nebo bobule mletým cukrem. Sekané mražené jahody s cukrem se skladují buď v nádobách, nebo v miskách s kostkami ledu.

Čerstvé jahody přinášejí tělu mnoho výhod - zlepšuje trávení, má močopudný a diaforický účinek, umožňuje uhasit žízeň a normalizuje metabolismus solí v těle. A zmrazené jahody, nastrouhané cukrem, si uchovávají až 99% všech svých prospěšných vlastností. Navíc při odmrazování se takový bobule nestane bavlněným a není tak pikantní jako celek..

Jak zmrazit cukr jahodový pyré - recept

K vaření potřebujeme 1 kg jahod a libru cukru, i když ji můžete uložit nastrouhanou a bez cukru a přidat ji po rozmrazení. Stojí za zmínku, že nebereme všechny bobule, ale pouze mírně zralé, ne přezrálé, tvrdé plody, husté, ale ne suché, ale dostatečně šťavnaté. Pokud si sbíráte jahody ve své vlastní zahradě, je lepší to udělat v horkém a suchém dni, takže dříve nebude pršet alespoň pár dní..zmrazené jahodové pyré

Bobule třídíme, umýváme, čistíme a sušíme na sítu, aby byl zajištěn přístup vzduchu. Myjeme v malých porcích, ale ve velkém množství vody a rychle tak, aby jahody neměly čas absorbovat hodně tekutiny. Sušené jahody posíláme do mixéru s nožovým nástavcem (pokud není k dispozici, můžete použít mlýnek na maso). Přestože non-lenivé ženy v domácnosti doporučují používat ne kovová zařízení, ale dřevěnou maltu a tlouček - pak jahody udrží více vitamínů.

Výsledné jahodové pyré smícháme s cukrem a nalijeme do plastových nádob, které jsou bezpečně odeslány do mrazničky. Jahody připravené tímto způsobem mohou být použity pro různé pokrmy: zmrzlinu, bobule smoothies, omáčka, domácí tvarohové směsi, želé a mnoho dalšího. Stejně jako nezávislý dezert vyrobený z čerstvých jahod může být konzumován.

Přírodní jahodové pyré je možné ochutit palačinkami, cereáliemi, domácím ovocným jogurtem a kompotem z něj..

Tip pro ty, kteří nejsou šťastní majitelé velkého prostorného mrazáku - zmrazením jahod v kontejnerech je lze přesunout z uzavřených sáčků, čímž se ušetří více místa.

zmrazené jahody


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazené jahody s cukrem