Zmrazené jahody: jak správně zmrazit jahody doma na zimu

Zmrazené jahody

Voňavé a šťavnaté jahody jsou poněkud vybíravé bobule, pokud jde o zmrazení. Při pokusu o zachování zimy, s použitím mrazáku, čelí ženy v domácnosti problém - bobule ztrácí svůj tvar a původní chuť. Dnes vám řeknu o tom, jak správně zmrazit jahody a sdílet tajemství, které pomohou zachovat chuť, vůni a tvar čerstvého bobule..

Složení: Jahoda, cukr, práškový cukr
Čas do záložky: Léto


U většiny receptů na zmrazení jahod je třeba bobule opláchnout studenou vodou a důkladně vysušit na ručníku. Je lepší umýt jahody ve velkém hrnci, jemně chytit bobule rukama a položit je na plastové síto.

Umyté jahody

Tajné číslo 1: Síto nebo cedník musí být vyroben z plastu. Mříž kovového síta reaguje s ovocem, oxiduje a ztrácí barvu - ztmavne.

Je třeba sušit bobule na ručníku ne déle než hodinu, aby neměli čas nechat šťávu.

Způsoby, jak zmrazit jahody doma

Zmrazení celých bobulí bez cukru

Pro tento způsob zmrazení nemusíte bobule umývat a odstraňovat nečistoty. Bobule musí být zcela suchá. Je lepší používat malé jahody, rychleji zamrznou a díky tomu budou vypadat lépe při odmrazování.

Tajné číslo 2: Při zmrazování celých jahod bez přidaného cukru nemyjte ani neodstraňujte zelené ocasy! Při interakci s vodou se bobule rychle rozkládá a vzduch zachycený uvnitř loupané bobule zabíjí vitamin C.

jak zmrazit jahody na zimu

Bobule se rozloží na rovné povrchy a na jeden den se vloží do mrazničky. Poté se nalije do pytlů a poté, co se odstraní co nejvíce vzduchu, vrátí zpět.

Zmrazené jahody

Jak zmrazit cukr jahody

Existují dva způsoby, jak zmrazit:

  • s přidaným cukrem před zmrazením;
  • s přídavkem práškového cukru po předmrazení.

V každém případě musí být zelené ocasy odstraněny z bobulí. A pokud je to nutné, omyjte a osušte.

Tajné číslo 3: Separáty by měly být odstraněny ručně nebo keramickým nožem. Při interakci s kovovými předměty bobule oxiduje a mění barvu.

Při prvním způsobu zmrazení se čisté bobule umístí do nádob ve vrstvách, posypané cukrem (200 gramů cukru na 1 kilogram bobule). Poté jsou kontejnery vloženy do mrazničky pro dlouhodobé skladování..

Jahody v cukru

Při druhém způsobu se loupané plody předem zmrazí na prkénku a poté, již zmrazené, se přenesou do nádoby a posypou práškovým cukrem.

Jahody v prášku

Podívejte se na video: Irina Belaja vysvětluje, jak zmrazit jahody potažené cukrem

Jak zmrazit jahody v cukrovém sirupu

Zde můžete použít celé bobule nebo snížit na polovinu.

Čisté bobule se rozloží do nádob a nalije se cukrovým sirupem. K vaření sirupu potřebujete 1 litr vody a 250 gramů cukru. Před nalitím bobule ochlaďte sirup..

Tajemství č. 4: Pro úsporu místa v mrazáku se do nádoby před umístěním bobule a sirupu vloží čistý plastový sáček. Po důkladném zmrazení obrobku je sáček vyjmut z nádoby, svázán a vložen do mrazničky ve formě brikety.

Jahody v sirupu

Zmrazení bobule ve formě pyré

Čisté bobule, možná ne příliš silné, jsou děrovány mixérem. Pokud je to žádoucí, můžete okamžitě přidat granulovaný cukr, nebo to můžete udělat po rozmrazení bobule.

Jahodové pyré se přenese do malých nádob nebo plastových nádob k zmrazení a uloží se do mrazničky.

Jahodové pyré

Podívejte se na video z kanálu "TheVkusnoetv" - jahodové pyré zmrazené

Jak vyrobit jahodové kostky ledu

Jahody můžete zmrazit pomocí misek na kostky ledu. Bobule jsou rozloženy do forem a naplněny vodou. Po zmrazení se jahodové ledové kostky vyjmou a přenesou do jednoho sáčku a nádoby.

Jahodový led

Celé jahody v jahodovém pyré

Tuto metodu je vhodné použít, pokud některé z bobulí nejsou příliš silné a již částečně přinesly šťávu. Nejhustší bobule by měly být vybrány z celého objemu. Zbytek - nakrájejte, dokud se nerozbije mixérem nebo bramborovou drtí.

Vložte celé bobule do nádob a nalijte šťouchané brambory. Zabalte nádoby a odešlete je do mrazničky k uložení.

Jahody v pyré

Skladovatelnost zmrazených jahod

Pokud je teplotní režim mrazničky -18 ° C, zmrazené jahody se skladují nejdéle 6 měsíců.

Zmrazené jahody


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazené jahody: jak správně zmrazit jahody doma na zimu