Zmrazování ovoce

Ne každý ví, co je správné zmrazení ovoce doma, stejně jako zmrazení zeleniny Je celá věda. Množství vitamínů v zralých plodech, které byly zmrazeny, bude záviset na správnosti vašeho jednání..
Zmrazení bobule a ovoce má další výhodu - nebudete muset celé léto nečinně ležet u kamen, pokusit se zpracovat úrodu - jen zmrazit ovoce a podle potřeby z nich udělat džemy.

Zmrazování ovoce

Nejdůležitější krok, jako u vaření jablečný džem s angreštem, je příprava surovin. Samozřejmě, zmrazení zeleniny a ovoce předpokládá použití pouze čerstvého ovoce dobré kvality. Zvláštní pozornost věnujte skutečnosti, že plody by neměly být „zelené“, ale zároveň by neměly být přezrálé.


Ovoce nejprve umyjte a teprve poté odstraňte listy a stonky. V opačném případě ovoce absorbuje hodně vlhkosti a ztratí mnoho živin..
Rozbité ovoce (mohou to být švestky nebo meruňky) musí být před zmrazením rozříznuty na polovinu a semena odstraněna. Poté položte poloviny na podnos a zmrazte. Po zamrznutí je nalijte do nádoby nebo sáčku.
Hrušky a jablka se obvykle na zimu nemrznou, ale to neznamená, že neexistuje způsob, jak zmrazit. Mohou být samozřejmě rozřezány na malé kousky odstraněním jader. Chraňte na talíři na chvíli a potom nalijte do skladovací nádoby a nalijte na cukrový sirup. Sirup je připraven na 1 sklenici vody při pokojové teplotě, tři čtvrtiny sklenice cukru. Nádoba musí být uzavřena víkem. Potom by se kousky ovoce v sirupu měly vložit do mrazničky..


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazování ovoce