Zmrazení bobule

Počátek léta není jen čas na odpočinek na moři, pro všechny ženy v domácnosti je to „horká sezóna“ pro konzervování, solení, sušení a vaření džemu. Ale nemůžete ztrácet čas, například vaření jablečný džem s angreštem - zmrazení bobule a ovoce vám pomůže ušetřit čas v létě, když je příliš horké na to, aby stálo u horkých kamen.

Zmrazení bobule


Zmrazení bobule a zeleniny, v podstatě podobné, ale zmrazení zeleniny to je rozdíl - takto zpracované produkty se většinou používají k přípravě druhého a prvního kurzu, proto jsou zmrazeny „jen tak“. Ke zmrazení bobulí je možné použít cukr nebo cukrový sirup, protože v zimě se z nich budou připravovat lahodné dezerty.


Nejlepší je, pokud bude použit ke zpracování vaší plodiny šokové zmrazení bobulí - tím budou zachovány všechny potřebné vitaminy v plodech. Tato metoda je nezbytná pro jemné plody, například pro maliny. Měl by být položen na podnose a zmrazen na půl hodiny při teplotě -25 stupňů. A teprve potom lze bobule uložit do zásobníků nebo kontejnerů..
Pokud chcete zmrazit jahody, vyberte středně velké, zralé, nepoškozené bobule. Opláchněte je, odstraňte zelené a osušte je. Pro předzmrazení musíte najít dostatečně velký vodorovný povrch, pro tento účel je vhodné balení dortů. Jakmile jsou jahody zmrazené, mohou být nality do plastového sáčku nebo nádoby. V důsledku takového zmrazení bobule nebudou držet pohromadě..


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazení bobule