Jak sušit zrno a zelené fazole doma - sklizeň fazole na zimu

Jak sušit fazole

Fazole jsou luštěniny bohaté na bílkoviny. Pro kulinářské účely se používají jak lusky, tak i zrna. Fazolové lusky s mladými semeny jsou zdrojem vlákniny, vitamínů a cukrů a obilí lze z hlediska jejich nutriční hodnoty srovnávat s masem. V lidovém lékařství se používají loupané listy. Používají se pro léčebné účely u diabetes mellitus. Jak konzervovat takovou zdravou zeleninu po dlouhou dobu? Hlavními způsoby sklizně fazolí jsou zmrazení a sušení. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak doma fazole řádně sušit..

Složení: zelené fazole, fazole
Čas do záložky: Léto, Podzim


Jak sušit fazole

Sušené lusky jsou loupané a vyražují zrna. To lze provést ručně nebo pomocí různých zařízení..

Vladimir Shevchenko ve svém videu řekne, jak ručně loupat fazole

Podívejte se na video z kanálu "Kirichuk" - Jak obalit fazole pomocí elektrické vrtačky

Fazole, po očištění od ventilů, by měly být vytříděny a odstraněny všechna shnilá zrna a zrna poškozená hmyzem.

Fazole můžete přirozeně sušit rozprostřením v malé vrstvě na podnosy nebo plechy na pečení. Hrnce s fazolemi mohou být umístěny jak na slunci, tak ve stínu. Hlavní věcí je udržování dobré cirkulace vzduchu. V noci je lepší přivést obrobek do místnosti, aby se nedostal vlhkost z ranní rosy, která vypadla. Doba schnutí závisí na okolní teplotě a povětrnostních podmínkách a je v průměru 7 - 10 dní.

Jak sušit fazole

Trouba pomůže tento proces urychlit. K tomu se fazole zahřívají po dobu 1 hodiny na teplotu 50 stupňů a poté se suší při teplotě 60 až 70 stupňů. Dvířka skříně musí být udržována pootevřená, protože vzduch musí během sušení cirkulovat. Doba schnutí 5 - 10 hodin.

V elektrické sušičce se zrna suší při teplotě 60 - 70 stupňů a periodicky přeskupují sítě v místech. Doba schnutí závisí na obsahu vlhkosti v původní surovině a trvá přibližně 5 - 7 hodin.

Jak sušit fazole

Sušení zelených fazolí

Sběr zelených bobů závisí na odrůdě v červenci až srpnu. Pokud je léto horké, lusky dozrávají rychleji..

Po sklizni se zelené fazole třídí a třídí se známkami nemoci, kazí se nebo se objeví přítomnost hmyzu. Dalším krokem je odříznutí špiců lusků a jejich rozřezání na malé kousky dlouhé 4 - 5 centimetrů.

Jak sušit fazole

Před sušením se lusky 2 až 3 minuty zahřívají ve vroucí vodě. Mohou být také napařeny v dvojitém kotli po dobu 10 minut. Po tepelném zpracování musí být fazole chlazena v ledové vodě. Vysušte lusky na papírových ručnících, abyste odstranili přebytečnou vlhkost..

Hlavní metody sušení lusků: v troubě nebo ve speciální sušárně na zeleninu a ovoce.

V peci se fazole suší při teplotě 60 - 70 stupňů. Při tom by měly být dveře mírně otevřené, aby se zajistilo optimální větrání vzduchu..

V elektrické sušičce jsou lusky sušeny při teplotě 65 - 70 stupňů. Pro rovnoměrnější sušení jsou fazole rozloženy v jedné vrstvě a misky se mění každou hodinu. Celková doba sušení 10 - 15 hodin.

Jak sušit fazole

Při dehydrataci zelených fazolí je třeba vzít v úvahu skutečnost, že tkáně tobolek zcela ztrácejí strukturu, a pokud se takový produkt používá pro kulinářské účely, nebude fungovat, aby se z lékáren získalo opravdu letní jídlo. Suché zelené fazolky lze použít v polévkách i v polotekutých pokrmech, jako jsou dušené maso.

Jak sušit fazolové skořápky

Po loupání jsou nejsilnější a nejčistší listy sušeny přirozeným způsobem, na dobře větraném a tmavém místě. Suché fazole se používají jako léčivá surovina pro přípravu infuzí a odvarů..

Jak skladovat suché fazole

Fazolová jádra, lusky a loupané skořápky jsou uloženy v suchých a chladných místnostech. Skladovací kontejnery mohou být skleněné nádoby, lepenkové krabice nebo pevné tašky. Připravený produkt musíte použít do 2 let.

Jak sušit fazole


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak sušit zrno a zelené fazole doma - sklizeň fazole na zimu