Krok za krokem foto recept na to, jak sušit bobkové listy doma na zimu

suchý bobkový list

Popis

Jak sušit bobkové listy doma vám dnes jasně ukážeme pomocí postupné fotografie níže uvedeného receptu. Obecně lze všechna koření, která rádi používáte při přípravě určitých pokrmů, připravit nezávisle. Proces sušení je poměrně tenká záležitost: musí být dodrženy všechny teplotní podmínky, nedovolte přímému slunečnímu záření dopadnout na zeleň, chránit listy před vlhkostí a prachem. Pokud se vám však podaří zajistit vavřínovi takové podmínky, získáte nejvíce aromatické a přirozené koření..

Bobkový list vděčí za svou ohromující, neobvyklou a doslova léčivou vůni esenciálním olejům, které obsahuje. Vavřín obsahuje také celý vitamínový komplex a užitečné stopové prvky, jako je železo, mangan a draslík. Tato bylina má uklidňující účinek, pomáhá v boji proti nespavosti.. Vavřín je navíc velmi užitečný i v každodenním životě: čerstvé listy opravdu vyděsí můry a dokonce i šváby.. To vše samozřejmě jsou texty a všichni jsme se zde shromáždili, abychom si později užili voňavý boršč a další jídla, která budeme vařit s vlastním sušeným bobkovým listem. Tato rostlina se hodí nejen s masovými pokrmy, ale také dobře harmonizuje s jinými kořeními, což otevírá více kulinářských možností. Začněme sušení bobkových listů na zimu doma.

Ingredience

 • Bobkový list podle chuti

Kroky

 1. K zaschnutí listů vavřínu je třeba je nejprve sbírat. Je dobré, pokud pěstujete tuto rostlinu sami, jinak ji ještě nenajdete. Při výběru listů věnujte pozornost uniformitě jejich barvy a integrity povrchu.. Shromážděné listy, které jsou již doma, je třeba jemně opláchnout špínou a prachem a poté položit na kuchyňský ručník a nechat úplně uschnout..

  sbírání zelených

 2. Dále je vše jednoduché, pro sušení použijeme přirozenou metodu: i když to trvá déle, je stále lepší takto vysušit zeleň. Existuje také způsob, jak zaschnout bobkové listy v elektrické sušičce. Není však skutečností, že každý má takové zařízení, navíc existuje riziko, že vavřín nebude připravován nejen o jeho původní vůni, ale také o všechny jeho užitečné vlastnosti.. Větve větví s bobkovým listem sušené na ručníku v žádném případě pro vás vhodné na straně domu, kde přímé sluneční světlo obvykle nespadá. Bobkový list zasychá několik týdnů, jeho připravenost může být stanovena následovně: pokud se list při skládání drtí a zlomí, můžete větve ze sušičky odstranit a zavřít. Navenek budou mít listy světlejší odstín, jako na fotografii.

  visíme na suchu

 3. Ukládají podobné polotovary v plechovkách s pevnými víky, takže vzácný zápach nezmizí, můžete pro tento účel použít také bavlněné sáčky.. Nyní víte, jak doma doma bobkový list správně přidat, můžete jej přidat do boršč a vychutnat si chuť.

  sušené bobkový list na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na to, jak sušit bobkové listy doma na zimu