Sušený kumquat - recept s fotografiemi krok za krokem, jak sušit zdravé ovoce doma

sušený kumquat

Popis

Sušený kumquat - jedná se o vynikající pochoutku, která je navíc také velmi užitečná. Nicméně, diabetici musí používat kumquat s extrémní opatrností, jinak to může být škodlivé..

Výroba sušených kumquátů doma je snadná. Kromě skutečnosti, že taková pochoutka je velmi chutná, je také šíleně zdravá. Výhodou sušeného kumquatu je to, že vitamíny a stopové prvky, které je tvoří, umožňují tuto pochoutku použít k léčbě chorob spojených s houbou. Kumquat také velmi dobře pomáhá při léčbě virových a sezónních onemocnění, jako je nachlazení nebo bolest v krku. Jednou z prospěšných vlastností sušeného kumquatu je, že dokáže normalizovat metabolismus a zbavit se zažívacích potíží. Kromě toho může taková pochoutka fungovat lépe než populární energetické nápoje, které tělo zásobují energií - zejména ráno, když je to nejvíce potřeba. Kromě toho je obsah kalorií v takovém výrobku pouze sedmdesát kilo kalorií na sto gramů, takže jej mohou používat i ti, kteří pečlivě sledují jejich postavu..

Samozřejmě se nemusíte obtěžovat sušením kumquatu a kupovat hotový výrobek, ale je mnohem zajímavější ho vařit sami, a v tomto případě není třeba pochybovat o jeho výhodách. Citrony se často také suší spolu s citrusy a výsledkem je velmi chutná a zdravá pochoutka, kterou lze skladovat celou zimu.

Chcete-li doma vyrobit kumquat, budete potřebovat náš postupný recept s fotografickými tipy, ve kterých najdete všechna nezbytná doporučení pro sušení ovoce na zimu..

Ingredience

 • Kumquat podle chuti

Kroky

 1. Nejprve byste měli zásobit potřebné ingredience, nebo spíše kumquat. Vezměte si tolik citrusů, kolik máte v plánu. Je lepší nepřijmout více, aby ovoce nešlo špatně. Opláchněte a nakrájejte ovoce na dva kusy, z nichž každý musí být také nakrájen na klíny.

  kumquat ovoce

 2. Dále budete potřebovat elektrickou sušičku, pomocí které budete sušit citrusové plody. Zkontrolujte, zda je čistý a zda v něm není žádné aroma z předchozího sušení, jinak se může „přilepit“ na kumquat. Nakrájejte ovoce na drátěný stojan elektrické sušičky tak, aby mezi plátky byla malá vzdálenost.

  stojan na sušení ovoce

 3. Uspořádejte plátky kumquat tak, aby se navzájem nedotýkaly. Zapněte sušičku při 135 stupních a sušte kumquat po dobu šesti hodin. Ovoce se současně významně zmenší a stane se suchší a pomačkané..

  sušené citrusové plody

 4. Po uschnutí kumquatu, mělo by být zabaleno v pytlích a skladováno na suchém a tmavém místě po dobu dvou měsíců a déle. Nezapomeňte napsat datum sušení, abyste věděli, jak dlouho může být toto ošetření uloženo..

  uzavřené úložné tašky

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušený kumquat - recept s fotografiemi krok za krokem, jak sušit zdravé ovoce doma