Sušený červený jeřáb - jak správně sušit bobule doma: v troubě, v elektrické sušárně nebo přirozeným sušením.

Sušený červený jeřáb

Sušený červený jeřáb je zaručená příležitost těžit ze sušených bobulí po celý rok. Mnoho užitečných vlastností červenonohého horského popela vysvětluje rozmanitost metod pro jeho přípravu. Sušení bobule snižuje možnost zkazit produkt, zachovává prospěšné vlastnosti na maximum a to je nejpohodlnější způsob skladování jeřabin.

Složení: červený jeřáb


Jak sušit jeřabiny doma.

Červený jeřáb

Červený horský popel se obvykle suší dvěma způsoby - přírodním (uvnitř) a nuceným (v elektrické sušárně nebo v peci).

Při výběru první možnosti nezapomeňte, že místnost, ve které bude sušen červenohnědý popel, musí být dobře větraná..

Ve druhé možnosti, pokud používáte sušičku, pak je vše velmi jednoduché. Postupujte podle pokynů, které byly přiloženy..

Pokud se rozhodnete sušit bobule v troubě, je nutné během sušení nastavit teplotu od 40 do 60 stupňů a sledovat rovnoměrnost sušení, za stálého míchání jeřabin. Musíte sušit v několika fázích. Po 5-6 hodinách v peci by se bobule měly nechat 12-20 hodin vychladnout. Poté, pokud je to nutné, pokračujte v sušení v troubě znovu, pokaždé snižte teplotu o 5-10 stupňů.

Sušené červené bobule jeřábů dobře ukládejte do textilních sáčků, nádob nebo krabic. Z takové jednoduché přípravy na zimu můžete připravovat zdravé dezerty, připravovat čaj, přidávat do kompotů nebo odvarů. Díky tomu, že víte, jak správně sušit, můžete těžit z červených jeřabin po celý rok..


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušený červený jeřáb - jak správně sušit bobule doma: v troubě, v elektrické sušárně nebo přirozeným sušením.