Jemnosti sušení rozinek

Všichni víme, že chutné, aromatické a velmi zdravé sušené fíky, rozinky jsou sušené hrozny, ale tady je jak sušení rozinek ne každý ví. Proto jsme se rozhodli podrobně vám sdělit, jak k tomu dochází, a možná budete chtít samostatně připravit takovou přípravu na zimu.
tak, sušení rozinek doma. Pro přípravu rozinek není vhodný žádný hrozen, aby se z něj stal svěrák, vyberte odrůdy bezsemenných odrůd s ne příliš velkými plody, tyto hrozny lze snadno řádně vysušit a dosáhnout očekávaného výsledku..

Jemnosti sušení rozinek

Doporučujeme používat k přípravě rozinek speciální elektrický sušič ovoce, díky kterému můžete připravovat také sušené meruňky, švestky, sušená jablka a hrušky, stejně jako exotické tropické ovoce. Proces sušení pomocí takového zařízení je rychlý, rovnoměrný a pohodlný, ačkoli rozinky lze sušit venku. Poté, co jste se rozhodli pro odrůdu hroznů, které se změní v rozinky, musíte ji pečlivě připravit.
Nejprve ze sebe oddělte jednotlivé bobule od větvičky, poté je vytřiďte a odstraňte zkažené, zmačkané ovoce.
Hrozny by pak měly být umístěny do cedníku a musí být po dobu tří až pěti sekund blanšírovány ve vroucí vodě sodou. Roztok s vroucí sodou by měl být připraven v poměru jednoho litru vody - pět gramů jedlé sody. Po takovém postupu přírodní květ kvasinek, který je nezbytný pro výrobu vína z hroznů, opustí povrch hroznové slupky a kůže samotná se stane průhlednou, což vám umožní rychlejší a lepší sušení hroznů..

Jemnosti sušení rozinek

Potom se hrozny připravené k sušení musí položit na utěrku nebo bavlněnou utěrku a nechat zaschnout tak, aby byla zajištěna veškerá vlhkost.
Hrozny budou dále sušeny přímo. Za tímto účelem rozložte rovnoměrně připravené suroviny na speciální elektrická sušící síta a zapněte je na 6 až 8 hodin při teplotě 50–70 stupňů. Navíc každou hodinu změňte sitametry a trochu je protřepejte, aby všechny hrozny rovnoměrně vyschly.
Po výše uvedené době sušičku vypněte, otevřete a hrozny zcela vychladněte - první fáze sušení hrozinek bude dokončena.
Ve druhé fázi sušení hrozny sušte po dobu sedmi až osmi hodin, přeskupte sítka a třepejte bobule. Pokud byly plody příliš velké a šťavnaté, může být pro dosažení zamýšleného cíle vyžadována třetí fáze sušení..
Výsledkem těchto jednoduchých a snadných postupů získáte skutečnou kvalitu čistých rozinek, které se při dalším použití nemusí umývat, opařovat vroucí vodou a vytřídit, takže jste to sami vařili a dodržovali všechny hygienické normy.

Jemnosti sušení rozinek

Hotové hrozinky by neměly být skladovány v plastových sáčcích, je lepší je zabalit do silného jedlého papíru nebo umístit do sáčku z přírodní textilie - takový produkt musí nutně „dýchat“, pak nebude vlhký a nebude pokryt plísní. Doufáme, že se vám líbil náš jednoduchý recept na sklizeň rozinek na zimu, a určitě jej budete používat..
Také pomocí jednoho z našich receptů můžete připravit chutné jídlo na zimu. Jahodová marmeláda.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jemnosti sušení rozinek