Jak sušit růže? - krok za krokem foto recept o tom, jak správně připravit lístky na čaj doma

Jak sušit růže?

Popis

"Jak sušit růže?" - docela běžná a běžná otázka. Zdálo by se, co je to o jednoduchém sušení lístků v sušárně. Ale ne, ani taková jednoduchá příprava vyžaduje určitou sekvenci akcí z vaší strany. Nestačí jen vysušit lístky, je třeba to udělat správně a náš postupný postup fotografií vám s tím pomůže.. Vysušíme jak lístky čajové růže, tak celé pupeny. Tvarový faktor sušených růží samozřejmě neovlivní chuť, ale z estetického hlediska je to velmi zajímavé a neobvyklé. Pokud po zaschnutí zavřete pupen sušené růže ve vzduchotěsné nádobě, poté, co ji naplníte vroucí vodou, otevře se jako skutečná květina.

Sušená růže má mnoho užitečných vlastností, není to nic za to, že se sklízí na zimu. Lahodný džem se připravuje z růžových lístků, které jsou dokonce jednoduše kandované. Sušené okvětní lístky růží lze použít k výrobě úžasně aromatického čaje s neobvyklou chutí. Tento čaj bude výbornou prevencí proti nachlazení a podporuje imunitní systém v dobré kondici..

Začněme sklízet růži v sušárně na zimu a cestou zjistíme, jak ji doma správně vysušit.

Ingredience

 • Čaj růže podle chuti

Kroky

 1. Připravíme potřebné ingredience. Čajové růže poupata musí být pečlivě stříhány zahradními nůžkami brzy ráno, když ještě nekvetly a vzduch je doslova nasycen čerstvostí a jejich vůní.

  poupata

 2. Jemně umyjte růže celé pupeny pod tekoucí vodou, nechte vodu odtéct a růže trochu zaschnout.

  čajové lístky růží

 3. Růže lze sušit jak okvětními lístky, tak celými pupeny. Proto všechny rozdělené květiny rozdělíme na polovinu. Odstraňujeme první polovinu stonku a květenství, pečlivě oddělíme každý okvětní lístek, snažte se nepoškodit.

  okvětní lístky

 4. Plně naplníme sušicí misku lístky čajové růže v několika vrstvách, jak je vidět na fotografii. Díky této metodě sušení si růže částečně uchová svou nádhernou hustou vůni..

  květiny v sušičce

 5. Zbývající polovinu všech sebraných květů vložte do pupenů do druhého zásobníku sušičky. Neexistuje žádný rozdíl v chuti těchto polotovarů, zde bude jejich vzhled důležitější.

  poupata

 6. Na spodní vrstvu sušičky položte paletu s poupaty a na ni paletu s lístky. Zakryjeme elektrickou sušičku víkem a náš obrobek sušíme dalších 20 hodin. Sušená čajová růže se nejlépe uchovává v plechovkách někde na tmavém a suchém místě. Nyní víte, jak správně sušit čajové lístky růží doma na zimu..

  okvětní lístky sušené

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak sušit růže? - krok za krokem foto recept o tom, jak správně připravit lístky na čaj doma