Sušení hub na provázku doma - krok za krokem foto recept na sklizeň na zimu

sušení hub na provázku

Popis

Sušení hub na provázku - spíše vzrušující a zajímavá činnost, která nezpůsobuje nepříjemnosti a problémy. Tento způsob sklizně hub v zimě je vhodný zejména pro ženy v domácnosti, které si nepřejí uchovat. Je velmi pohodlné a zajímavé používat sušené houby při vaření, protože v případě potřeby se mohou vrátit do své předchozí struktury tím, že houby na chvíli namočí do teplé vody. Saláty, občerstvení, přílohy, první a druhé chody lze snadno připravit doma z těchto sušených lesních plodů..

Je velmi důležité vědět, že houby by se nikdy nemyly před sušením. To zvyšuje jejich dobu schnutí a mírně mění chuť houby. Za tímto účelem je třeba houby utřít pouze suchým nebo vlhkým hadříkem..

Houby se obvykle suší na provázku asi jeden týden, v závislosti na klimatických podmínkách. Pro urychlení tohoto dlouhého procesu však mohou být houby lehce vysušeny v troubě nebo v elektrické sušičce.. Pokud sušíte houby v bytě, mělo by se to stát výhradně na suchém místě, a pokud je v zahradě, doporučuje se sušit lesní plody na čerstvém vzduchu..

Navrhujeme tedy začít sušit houby na zimu.!

Ingredience

 • Lesní houby podle chuti

Kroky

 1. Houby přinesené z lesa očistěte od listů, větví a jiných zbytků lesa. Poté lesní plody důkladně otřete suchým nebo vlhkým hadříkem. Poznámka! Doporučuje se sušit každý druh houby na samostatnou nití, protože každý typ houby má svou vlastní chuť a barvu.

  myjeme houby

 2. Poté nakrájejte čisté houby. Nasekejte houby v malých kruzích a čepice na poloviny. Pokud jsou houbové čepice malé, mohou být sušeny celé. V případě potřeby lze velké kousky nakrájet na plátky.

  kotleta

 3. Nyní musíte připravit vlákno na houby. Chcete-li to provést, vezměte silnou, silnou nit a provlékněte ji jehlou. Připevněte uzel na konec vlákna, nezapomeňte do něj vložit párátko nebo do něj zapadnout. Níže vidíte, jak by to mělo vypadat..

  příprava vlákna

 4. Poté začněte postupně navlékat připravené houby na vlákno. Po každé strunové houbě nezapomeňte uvázat uzel párátkem. Vzdálenost mezi houbami na nitě by měla být asi dva nebo tři centimetry. Pozornost! Vlákno, které bude protahováno houbami, musí začínat a končit uzlem s párátkem.

  strunné desky

 5. Připravené nitě zavěste na houby na suchém, teplém a dobře větraném místě. Nikdy nesušte houby u plynového sporáku, protože by to poškodilo vaše houby. Pokud se rozhodnete sušit lesní plody venku, nezapomeňte je předem přikrýt gázovým hadříkem.. V této poloze se doporučuje houby sušit až do úplného uvaření..

  visíme na suchu

 6. Sušení hub na provázku je dokončeno. Můžete si vařit spoustu různých pokrmů od sušených hub, od běžných hubových polévek po vynikající julienny.

  sušené houby na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušení hub na provázku doma - krok za krokem foto recept na sklizeň na zimu