Sklizeň a sušení arašídů

Arašídy, i když patří k luštěninám, přesto jsme to říkali ořech. Roste dobře nejen v jižních regionech, ale také ve středním pruhu a vykazuje vynikající sklizeň. Ale nestačí pěstovat arašídy, stále je musíte náležitě chránit..

Složení: arašíd
Čas do záložky: Léto, Podzim


Arašídy rostou jako brambory a tvoří celé shluky ořechů v kořenovém systému.

sušené ořechy

Bezprostředně po sklizni nejsou ořechy odříznuty, ale rostlina je zavěšena stonkem v suché, větrané místnosti po dobu 2 týdnů.

Potom se ořechy odříznou a umyjí, aby se zbavily hrudek země a jiných zbytků. Oříšky jsou zatím měkké a ani vzdáleně připomínají arašídy, na které jsme zvyklí. Musí být důkladně vysušen a je lepší tento proces urychlit, aby se zabránilo špinavé práci vlhkosti..

Ve vesnicích byly oříšky sušeny na sporáku, rozloženy na nejteplejším místě a občas se promíchávaly. Ale čas pecí je pryč, zbývá pouze elektrická sušička s troubou.

Pro sušení arašídů je nejlepší použít troubu a hluboké misky nebo pekáče. Bez loupání kůry nalijte arašídy na plech a sušte při teplotě 90 °.

sušený ořech

Jak zkontrolovat připravenost? Vyjměte jednu matici, oloupte ji a vtřete ji do svých rukou. Pokud slupka snadno vyjde, sušení lze považovat za úplné..

sušený ořech


Podívejte se na podobné recepty

» » Sklizeň a sušení arašídů