Sušená brusinka je užitečná příprava brusinky na zimu bez cukru.

Sušené brusinky

Sušené brusinky - co se snáze sklízí na zimu než sušené bobule? Sušení bobule je nejjednodušší a nejjednodušší pro sklizeň na zimu. V brusinkách je vše léčivé - listy i bobule. Kromě toho mají listy ještě více léčivých vlastností než bobule. Proto, pro sušení, musíte sbírat bobule spolu s listy..

Složení: brusinka


Můžete si udělat odvar nebo čaj ze sušených bobulí nebo listů doma, což zmírní bolest v případě bolestivých kloubů, cystitidy. Také odvar suchého brusinky pomáhá brousit kameny v případě cholelitiázy, snížení krevního tlaku a snížení hladiny cukru v krvi.

Jak sušit brusinky na zimu - řeknu vám podrobně.

Lingonberry

Vytriedíme brusinky, myjeme je a trochu je usušíme.

Sušené čerstvé bobule rozetřeme na plech a sušíme v teplé ruské kamně, v mírně zahřáté troubě nebo v elektrické sušičce. Sušení bobule se nejlépe provádí v několika průchodech..

Suché brusinky se dobře udržují ve skleněných nádobách nebo hermetických nádobách. A můžete to skladovat jinak: sekané sušené bobule nakrájejte na mlýn, dejte do sklenic a uzavřete těsným víkem. Prášek brusinky má dlouhou životnost (více než pět let).

Pokud se takový suchý prášek přidá do cukrovinek, džusů, kompotů, ovocných nápojů a omáček, hotové výrobky budou chutnat a vůně čerstvých brusinek. Příprava zdravého nápoje z mletých suchých brusinek v zimě je jednoduchá a rychlá: nalít čajovou lžičku prášku vroucí vodou a promíchat. Pro zlepšení léčivých vlastností můžete také pít s medem. Jak vidíte, sušená brusinka je velmi jednoduchá a užitečná příprava na zimu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušená brusinka je užitečná příprava brusinky na zimu bez cukru.