Nakládané hrozny pro zimní recept


Je obvyklejší uchovat hrozny na zimu, jako většina ovoce a bobulovin. Pomocí všech druhů sirupů, kropení ovoce cukrem, domácí kuchaři vaří lahodný hroznový džem, džem, vitamíny a další tradiční sladké dobroty. Nakládané hrozny na zimu, připravené podle našeho jednoduchého receptu, se ukázaly být horší než sladké možnosti uchování. Hrozny jsou ještě zajímavější, než obvyklé druhy domácích přípravků..

nakládané hrozny na zimu

Okamžité zimní nakládané hrozny recept

K moření lze použít jakoukoli odrůdu hroznů. Nezáleží na tom, jakou barvu nebo velikost to bude. Je však lepší zvolit ty typy, které jsou bezsemenné, husté a masité..

nakládané hrozny

Složení na litr sklenice:

 • od 3 karafiátů;
 • 4 černé pepře (nebo 7 růžových pepřů).

Složení marinády na litr vody:

 • 2 polévkové lžíce (se skluzavkou) polévkové lžíce cukru;
 • lžíce (lžíce) sůl;
 • 50 ml octa.

Příprava

 1. Nejprve musíte připravit hrozny: odstraňte z větví, odstraňte zkažené bobule, důkladně omyjte pod tekoucí vodou.
 2. Pak byste měli připravit sklenice na zachování. K rychlé a efektivní sterilizaci plechovek je umístěte na plech na pečení v troubě. Poté, když nastavíte provozní režim na 100 stupňů, ponechte prázdný kontejner tam po dobu půl hodiny. Existuje několik dalších způsobů, jak připravovat sklenice - nad párou, v mikrovlnné troubě atd. V troubě - nejpohodlnější, protože je možné sterilizovat několik velkých nádob najednou.
 3. Po sterilizaci položte koření, hrozny na dno sklenic.
 4. Připravte vroucí vodu. Nalijte to na bobule. Zakryjte víky a nechte je na pokoji 15 minut.
 5. Poté vypusťte vodu. Znovu to uvařte a nalijte do sklenic. Počkejte dalších 15 minut. Poté nalijte vodu do pánve, uvařte s cukrem, solí a octem. Marináda je připravena. Jakmile ji nalijete do sklenic, ihned je pevně uzavřete..
 6. Konzervy by měly být otočeny vzhůru nohama a zabaleny do něčeho teplého. Nechte v této formě, dokud nedochází k úplnému ochlazení konzervace.

Nakládané hrozny vyrobené s tímto jednoduchým receptem na zimu jsou chutné a svěžím! Ale to není všechno. Trvá více než jeden den, než se hrozny dostanou do požadovaného stavu. Čím déle je marinovaná, tím chutnější je.!


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané hrozny pro zimní recept