Sušené banány v troubě

Sušené banány jsou vynikající sušené ovoce, které dokonale uspokojí hlad a naplní tělo užitečnými vitamíny. Taková pochoutka není připravena dlouho a její jedinou nevýhodou je, že takový dezert má velmi vysoký obsah kalorií a nemůžete ho příliš jíst. Na druhé straně však takový sušený produkt úspěšně nahradí čokoládu, sladkosti a marmeládu nakoupenou v obchodě a kromě toho bude mnohem užitečnější než oni. Jak sušit banány doma
v troubě, řekneme vám to.

Sušené banány lze skladovat po dlouhou dobu, pokud je umístíte do těsně uzavřené nádoby.
Budete potřebovat:
- 1-2 lehce nezralé banány-
- 1-2 citronové klíny.Vyzvedněte nezralé banány

Banány určené k sušení musí být odebrány mírně nezralé, protože přezrálé banány se jednoduše upeří a nevyschnou - mají velmi syrovou strukturu ovoce.


Banány, slupka a kotleta
Oloupejte jeden nebo dva banány a nakrájejte je na plátky široké 0,3 - 0,5 cm. Neměli byste řezat tenčí nebo silnější - to je optimální šířka pro sušené banány, protože každý plátek bude stále suchý o 30%.


Vyrovnejte plech na pečení s pergamenovým papírem a tukem, vložte banán
Vyrovnejte plech na pečení s pergamenovým papírem a kartáčujte buď rostlinným olejem nebo máslem. Plátky nakrájeného banánového plátku položte na papír a posypte je citronovou šťávou a vytlačte z plátků citronu. To zabrání ztmavnutí plátků během procesu sušení..


suší banán 40 minut
Vložte pečicí plech do trouby a vysušte plátky asi 40-50 minut při 80 ° C, nezapomeňte nechat dvířka přístroje pootevřená, aby mohl cirkulovat vzduch. Hotový sušený produkt musí být ponechán vychladnout, aby sušené banány byly křupavé a křehké, a pak pouze - začni ochutnávat!


Sušené banány.
Mimochodem, taková sušená pochoutka je ideální pro zdobení jakéhokoli jiného pečeného zboží, pro výrobu sladkých salátů a dokonce i pro plnění pečené drůbeže.!
Studovali jsme s tebou naposledy suché hrozny a česnek, který se mimochodem používá v mnoha švech.
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Sušené banány v troubě