Banánový džem - recept s fotografiemi krok za krokem, jak si na zimu udělat pomeranč

banánový džem

Popis

Banánový džem - to je ta nejlepší sladkost na zimu, která se poměrně rychle a snadno připraví doma. Takový dezert lze jíst s velkým potěšením kousnutím do čaje a lze jej také použít jako náplň do koláčů. Mimochodem, banánový džem se ukáže jako skutečné cukrářské dílo s neuvěřitelně božskou chutí..

Originální chuť banánového zákusku se vytváří přidáním pomerančové nebo citronové šťávy a díky citrosové složce je možné získat neuvěřitelně příjemnou vůni. Podle potřeby můžete do banánového džemu přidat jahody nebo jiné bobule a namísto pomerančové nebo citronové šťávy přidat vodu ve stejném množství..

Pojďme na recept s podrobnými pokyny spolu s fotografií, která vám řekne, jak vyrobit banánový džem na zimu.

Ingredience

 • Banány 3 ks.
 • 1/3 šálku pomerančové šťávy
 • Granulovaný cukr 1 sklo

Kroky

 1. Domácí banánový džem je velmi snadné. Nejprve vezmeme ty nejlepší banány a opláchneme je pod studenou vodou. Poté z nich odstraňte kůži, odřízněte špatné (pokud existují) části ovoce a zbytek nakrájejte na tenké kroužky.

  řezané banány

 2. Nyní v nádobě, ve které bude tento skvělý banánový džem vařen, vložte granulovaný cukr a položte na nízkou teplotu. Vezměte prosím na vědomí, že zvolená nádoba by měla být se silným dnem, aby směs banánů nezačala hořet. Za stálého míchání přidáme cukr do zlaté barvy a poté do něj nalijeme pomerančovou nebo citronovou šťávu (nebo vodu).

  vařící sirup

 3. Bereme banánové prsteny a nalijeme je do kastrolu s již rozpuštěným cukrem, připravíme oheň a pokračujeme v míchání našeho dezertu.

  banány v sirupu

 4. Pokud vidíte, že banány jsou vařené a vypadají jako směs banánů, pak je čas na výrobu banánového džemu na zimu 5-7 minut.

  banán vroucí

 5. Poté vypněte plyn, nechte jej několik hodin vychladnout a tentokrát sklenice sterilizujeme. Jakmile se sladkost banánů trochu vychladne, můžete ji nalít na sklenice a zavřít víčka. Můžete jít přímo k pití čaje, chuť a vůně této nádherné banánové marmelády budou stejně příjemné jako v zimě.

  banánový dezert na zimu je připraven


Podívejte se na podobné recepty

» » Banánový džem - recept s fotografiemi krok za krokem, jak si na zimu udělat pomeranč