Povidla

Na první pohled povidla s ořechy a banány, zdá se, že složení je poněkud neočekávané a poněkud podivné. Ve skutečnosti se však ukázalo, že je velmi chutné a příjemné. Chuť je mírně kyselá, mírně kyselá, s jemnou dochutí. Chuť receptu je kombinována na směsi ořechů a banánů. Tento džem je perfektní jako náplň do pečení..

Povidla

Ingredience pro Recept „Švestkový džem“:

  1. Švestky o rozměrech 600 g (můžete si také vzít zmrazené švestky);
  2. 2 banány (nejlépe přezrálé);
  3. 1 šálek (350–400 g) granulovaný cukr
  4. ? část sklenice lískových ořechů nebo vlašských ořechů;
  5. 1 polévková lžíce kakaový prášek.

Švestkové švestky se umístí do speciální pánev, dušené maso nebo pánev na smažení, potažené granulovaným cukrem a přivedené na vysokou teplotu.

Povidla

Po 10 minutách varu nebo po dostatečně měkkých švestkách a rozpuštěném granulovaném cukru ve švestkové šťávě se masa rozmělní míchadlem nebo třením na hrubém sítu, čímž se získá homogenní hustá konzistence. Slupka ze švestek neprochází sítem, takže ji můžete vrátit zpět do švestkové hmoty nebo ji prostě zahodit.

Homogenní hmota ze švestek se znovu nalije do pánve a vaří se na mírném žáru po čtvrtinu objemu, nikoli však jako džem ze švestek.

Matice jsou rozbité a nakrájeny na velké kousky. Banány jsou loupány a hněteny vidličkou do kaše. Ořechy s banány se přenesou na pánev do švestkové hmoty. Kakaový prášek se tam nalije a vše se smíchá tak, aby se oříšky a banány rovnoměrně distribuovaly v pyré. Případně přidejte špetku mleté ​​skořice.

V tomto stadiu by se mělo zkusit pyré. Pokud je kyselá, musíte přidat další granulovaný cukr, pokud je příliš sladký, přidejte trochu citronové šťávy. Džem se uvede do varu a vaří se 3 minuty.

Povidla

Pak lahodná švestková marmeláda nalil do plechovek, hermeticky uzavřen a odstraněn před zimou.

Výtěžek receptury je přibližně 0,5 litru. Objem však lze zvýšit přidáním dalších plodů. Například ano jablko a švestkový džem nebo kombinovat švestky a třešňové švestky ...


Podívejte se na podobné recepty