Ananas a cukety banány na zimu

Doporučujeme zkusit vařit konzervované cukety s příchutí banánů nebo ananasu na zimu. Na silvestrovském stole takové tajemné jídlo slavnostním způsobem diverzifikuje obvyklou sadu okurek.

cuketa ananas

Recept číslo 1: "ananas" z cukety

Chcete-li vyrobit cuketou s ananasovou příchutí, potřebujete následující jednoduché ingredience:

  • cuketa, bílá, zralá, ale ne stará;
  • třešňová švestka žlutá;
  • cukr;
  • vanilkový / vanilkový cukr.

Jak si vyrobit cukety ananas

Umyjte a loupejte cukety, podélně je nakrájejte na 2 poloviny a semena vyjměte spolu s dužinou. Zeleninu nakrájejte na půlky prstenů stejným způsobem, jako byste normálně nakrájeli konzervované ananasy. Plátky pevně vložte do půllitrových sklenic, uprostřed nechte prostor pro třešňové švestky. Cherry švestky budou potřebovat 5-6 kusů pro každou plechovku. Potom nalijte vroucí vodu na směs a nechte ji vařit po dobu 10 minut. Nalijte vodu do pánve a naplňte plechovky cherry švestkou a cuketou další porcí vroucí vody po dobu 10 minut. Mezitím přidejte po první blanšírování 6 lžic cukru a vanilky na špičku nože do pánve s vodou. Vypusťte druhou vodu a nalijte znovu získaný vařící sirup na cuketu s třešňovou švestkou. Potom zaklopte víčka, převraťte plechovky a zabalte na ně něco teplého. Čím déle zůstane konzervace, tím intenzivnější je ananasová chuť cukety. A ať se hosté pokusí uhodnout recept!

Recept číslo 2: „banány“ z cukety

Cuketa s příchutí banánů je samozřejmě exotické jídlo, ale na vaření je docela cenově dostupné, pokud zapnete svou fantazii a budete trpěliví.

Nejprve si připravte následující ingredience:

  • zralé něžné cukety;
  • žlutá třešňová švestka;
  • cukr.

Jak vařit cukety banány

Umyjte a loupejte cukety a odstraňte jádro semen. Řezané na podlouhlé plátky podél výšky litrové nádoby. Plátky cukety umístěte po obvodu misky a naplňte střed promytou a sušenou třešňovou švestkou (nevyjímejte kosti). Cherry švestky je třeba brát více než v předchozím receptu. Směs posypeme cukrem (1 šálek) a přikryjeme vroucí vodou. Sklenici uzavřete víčkem a sterilizujte v pánvi po dobu 25 minut při teplotě 100 stupňů. Sroťte marinádu a nechte ji vychladnout až do nového roku. Chuť těchto cuket bude připomínat banán.

To je vše. Recepty mají velmi podobné složení, liší se však pouze množstvím přidané třešňové švestky, cukrem, přítomností vanilky a způsobem konzervace.


Podívejte se na podobné recepty

» » Ananas a cukety banány na zimu