Banán - užitečné vlastnosti a kontraindikace. Proč jsou banány pro tělo užitečné: složení a vitamíny.

Banán - užitečné vlastnosti a kontraindikace.

Banán byl kultivován lidstvem od starověku. Podle vědců je jeho domovinou ostrovy malajského souostroví. Pro lidi, kteří tam kdysi žili, sloužily banány jako doplněk k hlavní potravě - rybám. Během svých cest na tichomořských ostrovech dávali starověcí obyvatelé zásoby svého oblíbeného ovoce a šířili je dále a dále..

Složení: banán


Indové považují banán za plod ráje. Ve skutečnosti byla lahodná pochoutka přinesena z jihovýchodní Asie, jejíž povaha a podnebí jsou téměř ideální. Podle legendy místních obyvatel první lidé chutnali přesně banán, ne jablko..

Na mnoha územích banány obcházely chléb z hlediska důležitosti a spotřeby. V Ekvádoru se ročně spotřebuje 73,8 kg na hlavu. Když porovnáte, Rusové jedí jen 7,29 kg. V Burundi je to 189,4 kg, pak Samoa, kde je o něco méně - 85,0. Na Komorech a na Filipínách 77,8 a 40 kg.

100 g banánů obsahuje 89 kcal.

Banány obsahují mnoho vitamínů, ale hodnota ovoce je v draslíku. Obsahují také přírodní cukry: fruktóza, glukóza, sacharóza s vlákninou.

Banán díky obsahu bílkovin tryptofanu, který se přeměňuje na serotonin, zvyšuje náladu člověka, zvyšuje jeho spokojenost a uvolnění.

Banánová vláknina obsahuje katecholaminy: serotonin, dopamin a další. jiní, proto, to je užitečné jíst banány pro mnoho zánětlivých chorob: sliznice ústní dutiny, dvanáctníkové a žaludeční vředy, s enteritidou, stejně jako ve stravě pro děti.

Banány

Foto: Mnoho banánů.

Zajímavé vlastnosti tohoto jižního ovoce zahrnují jeho schopnost kouřit. Obsahuje vitaminy B6 a B12, stejně jako hořčík a draslík, které pomáhají bývalým kuřákům vyrovnat se s nikotinem..

03

Banány jsou dobré pro tělo, zejména při aktivní fyzické práci a intenzivní duševní práci. Energie ve velkém množství je to, co může banán dát člověku. Několik banánů může nabít tělo po dobu 1,5 hodiny zvýšené akce.

07

Banány se také doporučují diabetikům, hypertenzním pacientům a těm, kteří trpí aterosklerózou. Prospěšné pro onemocnění ledvin a jater. Složení banánů je takové, že jejich použití zmírňuje otoky, odstraňuje toxiny, snižuje zánět žaludeční sliznice a hladinu cholesterolu v krvi. Při použití se imunitní systém posílí, nervy se uklidní, obnoví se spánek.

Banány na stromě

Fotografie: Banány na stromě

05

06


Podívejte se na podobné recepty

» » Banán - užitečné vlastnosti a kontraindikace. Proč jsou banány pro tělo užitečné: složení a vitamíny.