Banánový džem

Na jaře obvykle končí veškerá ochrana domů a zadávání veřejných zakázek. A tato skutečnost tlačí ženy v domácnosti, aby uvařily něco nového, takže když čekáme na čerstvou sklizeň bobule a ovoce, můžete potlačit chuť k jídlu, která se probudila na jaře. A co je k dispozici z čerstvého letošního roku? Banány, samozřejmě! Vsadíme se, že jen málokdo slyšel o banánovém džemu na zimu! A pokud vezmeme v úvahu všechny jejich výhody (příjemná chuť a jemná vůně), jejich příprava se ukáže být zvláštní a každý ji bude chtít uvařit.

Banány jsou už dlouho milovány, jsou zdravé a výživné. Nasytí naše tělo vlákninou, draslík stimuluje produkci serotoninu v těle, což zlepšuje náladu. Poté, co jsme se naučili všechny pozitivní vlastnosti banánů, připravme z nich džem na jídlo!

Banánový džem

Rádi bychom vám nabídli jednu z možností pro přípravu receptu z banánového džemu. Pro něj budete potřebovat:

  1. 1 kg zralé banány,
  2. 0,7 kg granulovaného cukru (méně),
  3. 1 lžička kyselina citronová,
  4. 200 - 250 ml vody.

Banány na marmeládu jsou vybírány mimořádně zralé, ale ne příliš zralé a nezměněné na kaše..

Banánový džem

Dále, jako ve všech podobných zimní přípravy, sirup se vaří. Pro něj jsou cukr a voda kombinovány v pánev ve výše uvedených množstvích. Pokud si chcete zachovat přirozenou chuť banánů, můžete snížit množství cukru. Kastrol se umístí na sporák a sirup se vaří na mírném ohni, dokud se nerozpustí veškerý cukr. Nezapomeňte neustále míchat. Během vaření se banány nakrájejí na plátky. Po jejich přidání byste měli upravit intenzitu varu na minimum, tj. Vařit banánový džem na nejnižším žáru tak, aby nespálil, ale nepřestal vařit. Během vaření se vytvoří pěna. Musí být odstraněna štěrbinovou lžičkou nebo dřevěnou lžící..

Zatímco se recept "Banánový džem" vaří, musí být neustále míchán, jinak to určitě spálí. Jakmile jam získá šedo-růžový květ nebo jednoduše změní původní, musíte do něj přidat kyselinu citronovou. V průměru je banánová pochoutka vařena 40-45 minut. Pak se ukáže, že je prakticky jednotný a silný. Pokud si přejete, aby banány zůstaly v kusech (udržely si svůj tvar), měla by se doba vaření zkrátit na 20 minut. To nezmění chuť receptury a můžete si dopřát jednotlivé kusy a sirup..

Banánový džem

Hotový džem je položen do vázy a může být konzumován ihned po ochlazení. Nebo je zabalen do sterilizovaných nádob, uzavřen víky a srolovaný. Takto můžete připravit zajímavou a chutnou banánovou pochoutku pro svou rodinu. A pokud máte rádi vše neobvyklé, nezapomeňte vařit a ořech jam recept, která může konkurovat důstojnosti s banány a není vůči ní horší, pokud jde o chut nebo vysoké výhody.


Podívejte se na podobné recepty

» » Banánový džem