Zmrazené banány: jak a proč zmrazit banány v mrazničce

Banán

Zmrazují banány? Možná se vám tato otázka bude zdát divná, protože toto ovoce si můžete zakoupit kdykoli v roce za dostupnou cenu. A banány mohou být skutečně zmrazené a v některých případech dokonce nutné. Dnes vám řeknu o tom, jak a proč jsou banány zmrazené v mrazáku..

Složení: banán, citronová šťáva
Čas do záložky: Celý rok


Banány jsou také zmrazené speciálně pro výrobu zdravé banánové zmrzliny, ale o tom si povíme níže..

banány

Jak zmrazit banány

Zmrazení banán s kůrou

Tato metoda je nejméně nákladná. Banán v původní podobě je umístěn v mrazicím sáčku a odeslán do mrazničky. Po zamrznutí slupka mírně ztmavne, ale chuť ovoce se nezmění.

zmrazené kůží

Před použitím se banán rozmrazí a loupe obvyklým způsobem. Z tohoto ovoce si můžete připravit koktejl, použít ho k pečení nebo jako náplň do různých obilovin..

Zmrazení banánů bez kůry

Před zmrazením oloupejte banán a oloupané ovoce položte na rovný povrch pokrytý fólií pro předběžné zmrazení. Po 2 hodinách mohou být banány vyjmuty a uloženy do pytlů.

Oloupaný banán

Před použitím se tento banán mírně rozmrazí a používá se k zamýšlenému účelu, například v pečivu nebo koktejlech..

Můžete také vyrobit banánovou zmrzlinu z loupaných zmrazených banánů. Za tímto účelem dejte ovoce do mixéru a do hotového pyré přidejte mléko..

Podívejte se na video z Life Blog z Kanady - How-To Freeze Bananas. Jak a proč zmrazit banány

Zmrazené plátky banánů

Před zmrazením se oloupané banány rozřeže na kroužky libovolné tloušťky. Pro rovnoměrnější zmrazení je lepší snížit stejnou velikost.

Řezali jsme banán

Kousky banánů jsou položeny na prkénku nebo ve speciální nádobě mrazáku pro zmrazení drobných produktů a odeslány k zmrazení na 1-1,5 hodiny. Po uplynutí této doby se kousky ovoce nalijí do jednoho sáčku nebo nádoby. Vzduch se z pytle banánů odvádí na maximum a posílá se zpět do mrazničky k uložení.

banán v sáčku

Jak zmrazit pyré z banánů

U rozdrcených banánů se oloupané banány nakrájejí na plátky a rozemele v mixéru. Pro zachování barvy a prodloužení doby použitelnosti přípravku se doporučuje do přípravku přidat 1 polévkovou lžíci vylisované citronové šťávy.

Banán v mixéru

Hotové bramborové kaše se rozloží do ledových forem nebo plastových kelímků. Kostky banánového pyré se v mrazáku předem zmrazí a poté se přenesou do vzduchotěsných nádob nebo sáčků. Před zmrazením jsou šálky pevně utěsněny přilnavou fólií..

Toto pyré je vhodné použít jako náplň ovoce do obilovin..

Jak vyrobit zmrzlou banánovou zmrzlinu

Zralý banán s černými tečkami na kůži je oloupaný a nakrájený na polovinu. Do každé poloviny se vloží špíz nebo speciální tyčinka na zmrzlinu..

Čokoláda se rozpustí ve vodní lázni. Každý banán ponořte do horké čokolády a poté zmrazte.

Banán v čokoládě

Podrobnosti o tomto způsobu zmrazení banánů naleznete v videu z televizního kanálu Tasty Recipes - Frozen Bananas in Chocolate. Chutné a jednoduché!!!

Skladovatelnost zmrazených banánů

Zmrazené oloupané banány můžete uložit do mrazničky až 3 měsíce a banány se slupkami až 2 měsíce. Aby nedošlo k vynechání doby použitelnosti, je na obalu a nádobě s obrobkem vyznačena značka o datu jídla v mrazničce.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazené banány: jak a proč zmrazit banány v mrazničce