Banánová pastila - domácí

Pokud nejste v rozpacích s barvou banánového marshmallow, který se mění z mléčně bílé na šedohnědou, můžete takového marshmallow udělat bez přidání dalších druhů ovoce. To je normální, protože zralé banány vždy poněkud ztmavnou, a když se suší, stane se to samé, ale intenzivnější.

Složení: banán
Čas do záložky: Celý rok


Naše prababičky rozsvítily marshmallow přidáním medu a šlehačky k němu, ale zkusme, co se stane, pokud se do banánového pyré vůbec nepřidá nic a suší se pouze banány. K přípravě marshmallow potřebujete velmi zralé banány, můžete dokonce lehce přezrát.

Oloupejte je a porazte mixérem, dokud nebudou hladké. Jeden zásobník elektrické sušičky Isidri bude potřebovat 2-3 banány.

banánový ibišek

Promažte tác pro marshmallow rafinovaným rostlinným olejem a naneste na něj banánové pyré. Vyhlaďte pyré lžičkou a odešlete do sušičky po dobu 8 až 12 hodin a nastavte teplotu na +50 stupňů.

banánový ibišek

Stejným způsobem můžete vařit banán marshmallow v troubě, s mírně otevřenými dvířky as teplotou ne více než +60 stupňů.

banánový ibišek

Proces sušení v peci musí být kontrolován obzvláště pečlivě a je lepší snížit plyn tak, aby nespálil marshmallow.

Hotový marshmallow je obvykle srolován do role a pak nakrájen na "bonbóny".

banánový ibišek

Ale marshmallow banánů je docela plastický a můžete jej použít jako "pytel" na ovoce k dekoraci slavnostního stolu. Banánový ibišek chutná velmi jemně a doslova taje v ústech.

banánový ibišek

Jak vařit banán marshmallow s přídavkem kiwi, podívejte se na video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Banánová pastila - domácí