Sušení brusinek - jak sušit brusinky doma

Brusinky jsou královnou bobulí. S ním je spojeno mnoho legend, které se užívají s radostí jak v medicíně, tak při vaření. Bohužel jsou nám čerstvé brusinky k dispozici na poměrně krátkou dobu, pouze od října do ledna. Proto se to bez výjimky každý snaží připravit na zimu..

Složení: brusinka
Čas do záložky: Zima, Podzim


Hospodyňky používají různé metody sklizně, ale aby si udržela všechny své prospěšné vlastnosti a vitaminy, nejlepší možností je sušit brusinky..

Brusinky - královna bobulí

Existuje několik způsobů, jak sušit brusinky: v mikrovlnné troubě, v troubě, v elektrické sušičce a ve vzduchu..

A teď budeme mluvit o všem podrobněji..

Předběžná fáze

Předběžnou fází je řádně připravit bobule. Je známo, že bobule má poměrně silnou pokožku, která narušuje normální proces sušení. Proto jsou brusinky připraveny k sušení dvěma způsoby:

  1. Vařte vodu v pánev a blanch předem vybrané a umyté bobule po dobu 1 minuty.
  2. Pro vyvážení kyselosti v bobulích můžete bobule namočit do cukerného sirupu po dobu 4 hodin. Poté je složte do cedníku a nechte vodu vytéct. Bobule jsou připraveny k zaschnutí.

410

Důležité! Po tepelném zpracování brusinek si bobule zachovává ve svém složení mnohem více vitamínů a užitečných prvků než v případě, kdy se čerstvé brusinky suší bez zpracování.

Metody sušení brusinek

V mikrovlnné troubě

Mikrovlnná trouba je věrným pomocníkem v kuchyni. Může výrazně zkrátit dobu schnutí..

Předpracované bobule vložte do jedné vrstvy na dielektrickou mřížku a předtím ji zakryjte vatovým hadříkem.

brusinka

Zapneme troubu a nastavíme časovač na 3 minuty. Otevřete dvířka mikrovlnné trouby a jemně promíchejte bobule. Mikrovlnnou troubu znovu zapněte na 3 minuty a opět smíchejte bobule. Proto střídáme proces zapnutí po dobu 3 minut a vypnutí po dobu 1 minuty, dokud bobule nejsou vhodné pro skladování na zimu..

Tento proces zpravidla netrvá déle než 15-20 minut, ale v závislosti na velikosti ovoce a modelu mikrovln.

V troubě

Umístěte připravené bobule do jedné vrstvy na plech. Předehřejte troubu na 45 stupňů a umístěte brusný plech na pečení do komory trouby, aby uschl. Jakmile bobule trochu vyschnou, zvyšte teplotu v komoře na 70 ° C a pokračujte v procesu. Doba sušení brusinek v troubě není delší než 7 hodin.

Sušené brusinky

Důležité! Při sušení brusinek je nutná cirkulace vzduchu. Proto pravidelně otevřete dvířka trouby a otočte plech. Doba sušení závisí na značce trouby..

V elektrické sušičce

Elektrická sušička výrazně urychluje proces sušení, zatímco bobule jsou chutné a neztrácejí svůj atraktivní vzhled. Sušené brusinky můžete použít po celý rok k výrobě ovocných nápojů, dezertů, omáček atd..

Připravené bobule položte na papírový ručník, který po blanšírování pomůže odstranit veškerou vlhkost..

Poté rovnoměrně položte bobule na podnosy elektrické sušičky a nastavte teplotu na 55 ° С.

67098663

Nezapomeňte, že plody na spodních podnosech vysychají trochu rychleji než ty horní. Proto mohou být větší bobule položeny směrem dolů nebo během procesu sušení mohou být palety zaměněny..

Doba sušení - až 40 hodin.

Naživo

Starý způsob sklizně brusinek je sušení na vzduchu. Chcete-li to provést, musíte připravit bobule přesně stejným způsobem, jak je popsáno výše, nebo jednoduše rozřezat bobule na dvě poloviny. Umístěte do jedné vrstvy na dřevěnou paletu nebo překližku, lemovanou pergamenovým papírem nebo fólií. Můžete také použít zásobníky z drátěného pletiva.

sušení brusinek venku

Vezměte paletu bobulí na balkon nebo do podkroví a míchejte bobule každý den, což zajistí rovnoměrný přístup vzduchu k ovoce.

Skladování sušených brusinek

Sušené brusinky můžete skladovat v plastových nádobách v mrazničce nebo ve skleněných nádobách s pevně uzavřeným víkem v chladné a temné místnosti..

skladování brusinek

Pokud dáváte přednost způsobu skladování v plátěných pytlích, pamatujte - nemůžete ukládat sušené brusinky v pytlích v místnostech s vysokou vlhkostí..

Zveme vás ke sledování videa, ve kterém slavná lékařka Elena Malysheva hovoří o výhodách sušených brusinek.


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušení brusinek - jak sušit brusinky doma