Krok za krokem recept s fotografií vaření namočené brusinky s medem na zimu doma

namočené brusinky s medem

Popis

Namočené brusinky s medem se stane skutečnou ozdobou každého stolu. Tyto zralé červené bobule podporují váš imunitní systém po celou zimu a zabraňují tak nachlazení. Připravili jsme si recept na namočené brusinky s medem s fotografiemi krok za krokem a pokyny hned pod nimi. Pomocí této metody máčení můžete uzavřít několik kompaktních nádob, pokud chcete jen ochutnat brusinky s medem. Kromě samotných bobulí a medu je do této metody vaření zapojena pouze voda a sůl.. Bobule, jako je brusinka, nepotřebují další aroma. Zatímco třešňové větvičky se velmi často přidávají do jablek.

Je velmi snadné vyrobit namočené brusinky doma, pokud budete postupovat podle pokynů v receptu.. Je také velmi důležité zvážit poměr přísad v případě, že chcete zavřít více brusinek na zimu.. K přípravě samozřejmě můžete přidat některá koření jako hřebíček, ale i původní chuť tohoto produktu vás příjemně překvapí a jistě vás potěší. Začněme sklízet nasáklé brusinky s medem na zimu.

Ingredience

 • Brusinka 1 kg
 • Med 100 ml
 • Stolní sůl 1 špetka
 • Voda podle chuti

Kroky

 1. Připravíme všechny potřebné ingredience ke sklizni, vypočítáme množství sebraných brusinek a potřebného medu pro namáčení. Pokud jde o brusinky, měli byste si vybrat zvlášť pečlivě.. Měkké nebo dokonce mírně rozmazlené bobule jsou zcela nevhodné k namáčení.. Husté, kulaté a světlé brusinky jsou ideální pro takový obrobek. Po namočení tyto bobule zjemní a stanou se přesně tím, co potřebujete. Vybrané brusinky pečlivě několikrát omyjeme studenou vodou, odstraníme všechny listy a větvičky.

  vybereme bobule

 2. Připravte si předem malé skleněné nádoby na konzervaci, opláchněte je, sterilizujte a vysušte. Je nutné zaslat bobule do čisté skleněné nádoby tak, aby naplnila trochu více než polovinu svého celkového objemu. Současně je třeba do sporáku nalít studenou vodu, stanovené množství medu a soli, vše důkladně promíchat, přivést k varu a vařit 5-10 minut. Vezměte vodu na základě skutečnosti, že budete muset zcela naplnit sklenice naplněné brusinkami hotovou tekutinou.

  naplňte banky

 3. Nalijte brusinky do sklenic s připraveným sirupem na vrchol a pevně je dotáhněte připravenými víčky. Brusinky by měly být podány infuzí nejméně dalších 15 dní nebo dokonce déle. Takový blank můžete uložit ve spíži nebo ve sklepě, pár sklenic můžete nechat i v lednici. Namočené brusinky s medem na zimu jsou připraveny.

  brusinka na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem recept s fotografií vaření namočené brusinky s medem na zimu doma