Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

Pokud hledáte vynikající způsoby sklizně hrušek na zimu, pak vás určitě budou zajímat následující recepty. Postupně popisují technologii jejich ucpávání a sklizně v zimě. Všechny navrhované metody jsou jednoduché, ale poměrně rozmanité. Níže uvedené recepty zjednoduší již tak jednoduchý postup při hruškách. Koneckonců, čerstvé hrušky se špatně skladují, a proto, aby se na nich dalo zásoby, musíte z nich udělat konzervy. Recepty z hrušek na zimu jsou četné - jedná se o konzervy a džemy, kompoty a moření, hruškový džem a mnohem víc. Pojďme se tedy dostat k něčemu, k čemu se budete v zimě chovat!

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Hruškový kompot na zimu"

Tento kompot se také nazývá „labužnický nápoj“. Ukázalo se, že je neobvykle chutný, bohatý. Pro jednu plechovku s objemem 3 litry (vztaženo na jeden litr vody):
- 7-9 středně hrušky,
- 250 g granulovaného cukru,
- 4 g kyseliny citronové.
Ovoce kompotu se důkladně umyje, rozřeže na polovinu a z nich se odstraní jádra a stonky. Mohou být ponechány v polovinách nebo dodatečně nakrájeny na plátky. Potom se kousky ovoce vloží do sklenic. Sirup se vaří samostatně ve 3 litrové pánvi. Za tímto účelem se naplní 3 sklenice vody? část cukru a přivedou se k varu. Výsledný cukrový sirup se nalije do kousků hrušek ve skleněné nádobě a nechá se 5 minut, poté se sirup nalije zpět do pánve. K odtokové tekutině se přidá další část granulovaného cukru a špetka kyseliny citronové. Sirup se vaří a nádoba se naplní. Po druhém nalití se plechovky stočí a nechají vzhůru nohama na teplém a suchém místě. Takže kompot je udržován, dokud zcela nevychladne a není uložen v chladu, jako v zásadě veškerá domácí konzervace včetně domácí hruškové víno.

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Konzervované hrušky"


Nejoblíbenější hrušky jsou konzervované ve vlastní šťávě. Mimochodem, oni mohou dokonce nahradit vynikající dezert nalil roztavenou čokoládou nebo ovocným sirupem (nejlépe světlé). Recept osloví ty, kteří u každé kalorie zbožňují lahodné dezerty. Takže pro jeden litr konzervy budete potřebovat:
- 4-6 pevné hrušky, lehce nezralé,
- 1 polévková lžíce voda,
- 1 polévková lžíce krystalový cukr.
Ovoce se vymyje, kůra se odřízne ostrým nožem s tenkou vrstvou a rozdělí se na poloviny, čímž se odstraní stopky a semena. Každá polovina je nakrájena na 2-4 díly a jsou baleny co nejpevněji do sterilizované nádoby. Cukr se tam nalije - přímo do sklenic - a nalije se 1 polévková lžíce. voda. Podle potřeby posypte mletou skořicí. Sklenice jsou uzavřeny a umístěny pro sterilizaci do hrnce s poměrně horkou vodou (přibližně 70 ° C). Doba tepelného zpracování pro litrové nádoby je půl hodiny. Poté jsou otočeni vzhůru nohama a ponecháni v této poloze na jeden den. Metoda ukládání, jako například kompot z jablek a hrušek, na větraném a chladném místě.


Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Nakládané hrušky"


Pro moření jsou tříděny silné hrušky, malé, nezrácené. Zároveň nejsou zcela připraveny, ale nakrájeny na kousky a posypané mletou skořicí. Od produktů k moření budete potřebovat:
- 0,7 kg hrušek,
- 1,5 litru vody,
- ? tsp mletá skořice,
- 0,6 kg cukru,


- 150 ml 5% stolního octa,
- několik pupenů hřebíčku a hrášku černého koření.
(počet produktů se počítá pro 5 nádob o objemu 1 litr).
Promyté a sušené hrušky se očistí od semen, stonků a poškozených ploch. Pokud je to možné, odstraní se také slupka. Oloupané bílé plátky budou v budoucnu na dezertech vypadat mnohem chutněji. Poté se hrušková dužina rozřeže na podélné kousky. V kastrolu přiveďte do varu 1 litr vody a rozpusťte 1 g kyseliny citronové. Kousky se pár minut okyselí v okyselené vodě a okamžitě se ponoří do studené vody a udržují se v ní, dokud nevychladnou. Litrové nádoby jsou sterilizovány a sušeny. Hrách z koření, skořice a hřebíčku je položen na dně v nich a hrušky nahoře, plnící nádobu pouze k ramenům. Odděleně se marináda vaří z vody, octa a cukru a naplní se do nich plněné plechovky, které se ihned přikryjí víky a sterilizují se po dobu čtvrt hodiny ve vroucí vodě. Poté je marináda „Jak vyrobit polotovary z hrušek“ srolována, převrácena a zabalena do přikrývky.

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Kandované hrušky"


Kandované ovoce samozřejmě není zima hruškami. Je to však také naprosto přijatelný způsob, jak tento dar přírody uchovat po dlouhou dobu. Můžeme říci, že kandované ovoce patří do této metody sušení na zimu s nějakou interpretací. Kandované hrušky nakrájené na kousky se nejprve vaří v sirupu a poté se suší. Vychází úžasná sladká a křupavá pochoutka! K přípravě jídla budete potřebovat:
- 1 kg hrušek a granulovaného cukru,
- 300 ml vody,
- 2-3 g kyseliny citronové.
Mírně nezralé, tvrdé hrušky se nakrájejí na tenké plátky a z nich se vyříznou semena a všechna poškození. Připravené kusy se blanšírují vroucí vodou po dobu asi 10 minut. a poté převedena do nádoby s velmi studenou vodou. Během jejich ochlazování se připravuje cukrový sirup. Když hrušky vytáhneme z vody a necháme je trochu odtékat, umístí se do hrnce a nalije se horkým sirupem. V této poloze se nechají vyživovat 3-4 hodiny. Potom se obrobek vaří po dobu 5 až 7 minut, vyjme se ze sporáku a nechá se 10 hodin vychladnout. Obdobný postup se provádí 2-3krát, dokud se hruškové kousky stanou téměř průhlednými. Na konci posledního vaření se k nim přidá kyselina citronová. Po mírném promíchání vaří se hodí do cedníku, aby z něj mohl vytéct veškerý sirup. To trvá až 2 hodiny. Poté jsou plátky hrušky na plechu potaženém voskovým papírem poslány do pece předehřáté na 40 ° C, kde jsou uchovávány po dobu 8-9 hodin. Připravené kandované hrušky se skladují v suchých skleněných nebo plastových nádobách, pokrytých pergamenem.

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Hruškový džem"


V receptu na džem bude hruška kombinována s citronem. Zajistí zajímavou kombinaci sladkosti a svěžesti.. Hruškový džem s citronem se používá jako přísada do čaje nebo jako náplň do palačinek, rohlíků a jiných domácích koláčů. Pro marmeládu jsou vyžadovány tyto složky:
- 1 kg hrušek,
- 1-2 citrony,
- 0,4 kg granulovaného cukru.
Navržený způsob vaření džemu nezůstane po odebrání vzorku lhostejný. Zralé plody jsou pro něj poměrně rychle vařeny a zároveň se na přípravu produktů nestráví příliš mnoho času. Vůně hotové pochoutky je jemná a jemná a barva je zlatá.
Ovoce se umývá a očistí od hniloby, znehodnocení a jader. Poté se nakrájejí na plátky. Již nakrájené jsou blanšírovány a nality do kastrolu, kde se nalije 2-3 sklenice vody. Plátky jsou tedy dušené, dokud nezměknou při nízkém žáru, za stálého míchání. Hrušky jsou poté otírány na sítu a smíchány s vývarem, ve kterém byly dušené. Výsledná hmota se vaří na polovinu objemu při nízkém zahřátí. Poté se do hmoty nalije granulovaný cukr, přidá se čerstvě vymačkaná citrusová šťáva, vše se promíchá a potom se vaří 20-30 minut. dokud se jídlo zcela nevaří. Hotový džem je položen do sklenic a uzavřen víky. Je to v pohodě.

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Jam hruškath "


Džem, stejně jako kandované ovoce, se vyrábí z hustých malých hrušek. Pije se jednoduše a nevyžaduje žádné další a pomocné přísady, kromě vanilky a samozřejmě cukru. Pro takové chutné hrušky bude nutné:
- 1 kg hrušek,
- 0,5 kg granulovaného cukru,
- 1 špetka vanilky (bez ní).
Výsledný džem je bohatý, hustý, s příjemnou vůní přidané vanilky. Může být vytvořen nejen ve sladké verzi, jak je zvykem, ale také připraven jako experiment jako originální omáčka na kuřecí a masová jídla..
Ovoce je umyté, oloupané výše popsanými metodami a slupka je od nich odříznuta (i když ji můžete nechat). Pak se převedou do mlýnku na maso nebo se čistí mixérem, dokud nejsou hladké. V hruškové pyré Přidá se granulovaný cukr a ponechá se alespoň hodinu, aby se zrna rozpustila. Po 1 hodině se misky s hmotou zahřejí na mírný ohřev, koření se vanilkou a vaří se za stálého míchání, dokud nejsou jemné. Po okamžiku varu se může zvýšit síla ohně, ale nezapomeňte jam pravidelně promíchat, aby nedošlo k popálení. Takto se kontroluje připravenost misky: na talířek se vytvoří kapka džemu, pokud při ochlazení zhoustne, je připraven. Hotové jídlo se prozatím odloží ve stejném pokrmu, ve kterém se vaří, takže stojí a pěna se rozpustí na povrchu. A teprve poté může být džem nalit do připravené nádoby a srolovaný.

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Hrušky na zimu ve vlastní šťávě"


Chcete-li připravit hrušky na zimu ve vlastní šťávě, budete potřebovat pouze ovoce samotné, kyselinu citronovou, vodu a skleněné nádoby. Plody pro švy jsou střední, nezralé, s tenkou kůží (ty s tlustou kůží je třeba oloupat). Velké ovoce se nakrájí na polovinu nebo na čtvrtiny a oloupané. Malý konzervovaný celek.
Při sklizni hrušek se slupka rychle odloupne a nakrájí se na poloviny. Jádra jsou jistě vyčištěna. Připraveny jsou blanšírovány v roztoku vody a kyseliny citronové (na 1 litr vody - 1 g kyseliny). Doba blanku - 10 minut - pro malé ovoce stačí pět. Poté se ponoří do misky studené vody, která se do ní nalije. Hrušky, které měly čas vychladnout, se umístí do nádob, které byly předtím vyčištěny a opařeny vroucí vodou a naplněny vroucí vodou. Přidá se také kyselina citronová (1 g na litr sklenice). Naplněné nádoby - ne srolované nebo uzavřené - se sterilizují ve vroucí vodě po dobu čtvrt hodiny. Sterilizovaný hruškový polotovar se stočí, převrátí a přikryje přikrývkou. Po ochlazení se přemístí na tmavé a chladné místo..

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

"Hruškový džem s hrozny"


Navrhovaný džem s přídavkem hroznů lze klasifikovat jako labužníka. Tyto plody dozrávají současně, takže jejich nekombinace do jednoho jídla je velká opomenutí! Takový džem můžete uvařit najednou, nebo můžete proces natáhnout na několik recepcí, pět minut. Množství připraveného sirupu závisí na šťavnatosti ovoce a je individuálně regulováno. Chcete-li udělat úžasný džem, potřebujete následující produkty:
- 2 kg hrušek,
- 0,3 kg bezsemenných hroznů,
- 1 citron,
- 2,4 kg granulovaného cukru,
- 300 ml vody.
Zralé, husté hrušky se promyjí a vysuší. Pak se rozdělí na kousky. Hrozny jsou vytrhávány z kartáče a také umývány. Z poloviny cukru a trochu vody se vaří sirup, do kterého se bez odstranění ohně ukládají hrozny. Po několika minutách se tam posílají kousky hrušek, které se smíchají v celkové hmotnosti, přivedou se k varu a 15 minut se vaří na mírném ohni. Zbývající cukr se přidá další a džem se vaří asi 1 hodinu, dokud není jemný, za stálého míchání dřevěnou lžící. jak jemnost konzervování hrušek, 10 minut před vyjmutím ze sporáku se do misky nalije citronová šťáva z jedné citrusové plody. Hot hot jam je balen do sklenic a uzavřen víky předem ošetřenými vroucí vodou.

Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi

Recepty na zimní hrušky jsou bohaté a rozmanité. A to je patrné z mnoha „hrušek. Fotografie". To a celé konzervované ovoce, marshmallow, marmeláda, kořeněné hruškové pyré, namočené hrušky, kombinované konzervy a džemy, džus ... Volitelně se do ovoce někdy přidává zázvor, skořice, mák, sezamová semínka, kardamom, muškátový oříšek a další koření, které obohacují a obohacují aroma. A pokud chcete diverzifikovat svůj stůl v zimě, pak určitě musíte věnovat pozornost všem druhům receptů - originální v chuti a jednoduché provedení! Kromě toho lze tyto polotovary vařit ve vícebarevném zařízení, což výrazně ušetří váš volný čas..
Podívejte se na podobné recepty

» » Hrušky: nejlepší recepty s fotografiemi