Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit? Lunární přistání v dubnu

Zahradníci obvykle plánují setí kalendář na březen, nebo dokonce únor, předem přistání v dubnu stejně důležité. Koneckonců, ne všechny plodiny, které pěstujeme v zahradě s šedesátidenními sazenicemi.

A moje rodná země je prostě mimořádně široká. A pokud na konci dubna mnoho na Krymu nebo v Krasnodarském teritoriu rostliny sazenice rajčat v zemi, pak v blízkosti Murmansk v této době metr vysoké závěje nejsou neobvyklé. To znamená, že doba setí pro každou agroklimatickou zónu je jiná. Podívejme se, jaké plodiny můžeme zasít v dubnu.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Přistání v dubnu

Jaké triky lidé nechodí, aby zajistili vysokou sklizeň. Lunární kalendář, jako jeden z prostředků, jak toho dosáhnout, je mezi lidmi docela populární. Obvykle se tiskne předem v časopisech nebo novinách odpovídajícího profilu a není problém najít informace na internetu..

Ale po pochopení principu, podle kterého byl sestaven, je snadné určit dny přistání sami, duben tento nebo jakýkoli jiný měsíc. Během lunárního měsíce z nového měsíce na nový měsíc naše noční hvězda mění svůj vzhled. Nejprve se z tenkého půlměsíce zvětšuje na plný kruh a pak naopak opět klesá na tenký půlměsíc.

Existuje tedy voskující a ubývající měsíc. Okamžitě si všimneme, že den nového měsíce plus nebo mínus jeden den je pro jakékoli přistání nepříznivý. Stejně tak nestojí nic, s výjimkou květin, výsadbu za úplňku. Předpokládá se, že osázená rostlina bude svěží, ale sklizeň z ní zanechá mnoho, co bude žádoucí..

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Během měsíce prochází Měsíc kruhem zvěrokruhu dvanácti souhvězdí, které různými způsoby ovlivňují přistání. Všechny znamení zvěrokruhu jsou předmětem čtyř prvků: vzduch, voda, země a oheň, tři znaky pro každý prvek. Pouze vodoznaky jsou považovány za absolutně úrodné: Ryby, Rakovina a Štír.

Pro jiné trigony existují omezení a známky ohně jsou považovány za neúrodné, vyprahlá. Jsou to Beran, Lev a Střelec. Když Měsíc prochází těmito souhvězdími, je lepší nedělat plodiny. Ze Země je Taurus nejúrodnější a částečně Panna. Z leteckých znamení není znamení Vodnáře absolutně vhodné pro výsadbu..

Nejsem velmi horlivým stoupencem lunárního kalendáře, ale byl jsem o posledním prohlášení přesvědčen více než jednou. Rostlinné brambory - porostou, dokonce naloží do pistole a semena s největší pravděpodobností nevyklíčí vůbec. Ale toto znamení, stejně jako ostatní považované za neplodné, je velmi vhodné pro hubení škůdců a plevelů. Jaké jsou příznivý výsadba dny dubna vaří pro nás?

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Příznivé přistání v dubnu

Obecně jsme přišli na znamení zvěrokruhu, pak si podrobně promluvíme o jejich vlivu na různé kultury. A nyní zjistíme, jak rostoucí nebo ubývající měsíc ovlivňuje přistání.

Má se za to, že stejně jako vliv pozemského satelitu je spojen s odlivem a tokem vlivem jeho gravitace na Zemi, Měsíc ovlivňuje také tekutiny v živých organismech, ať už jde o rostlinu nebo osobu..

Během rostoucího měsíce jsou tekutiny a vitalita rostliny směřovány nahoru k vrcholům, a když měsíc klesá, spěchají naopak ke kořenům. V souladu s tím se v závislosti na tom, zda z rostlin získáme zeleninu a ovoce nebo kořenové plodiny, soustředíme lunární kalendář pro přistání dubna.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Na rostoucím měsíci zasadíme zelené plodiny, rajčata, okurky, byliny a na klesající měsíc - ředkvičky, vodnice, ředkvičky, řepa, brambory a další kořenovou zeleninu. Samozřejmě se musíte zaměřit nejen na lunární kalendář, ale především na datum posledního mrazu ve vaší oblasti. Je to od ní, že stojí za to začít počítat čas výsevu.

Obecně se to děje takto: za prvé, musíte vědět, že rajčata a jiné noční tóny a zelí jsou zpravidla osázeny šedesáti sazenicemi. Semena trčí týden nebo deset dní. Vrátíme se 65-70 dní od přibližného data posledního mrazu.

Tím se stanoví přibližné datum setí. Po jeho výpočtu je snadné se podívat na lunární kalendář a vybrat si příznivý den nejblíže k tomuto datu. Možná něco stojí za to zasít v březnu.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Výsadba brambor: duben

Při výsadbě brambor se doporučuje zaměřit se na kvetení břízy. Když vytáhla náušnice, ptaly se brambory v zemi. Přirozeně jsme se předem rozložili na naklíčení hlíz.

Přišel Duben, výsadba brambor zralý. Jako kořenová zelenina je nejlepší pěstovat brambory na mizejícím měsíci, kdy nejprve zůstává hrana z úplňku a poté tenký půlměsíc. Mimochodem, při pohledu na náš satelit nebude obtížné určit jeho fázi i bez lunárního kalendáře. Pokud srp vypadá jako písmeno C, pak Měsíc slábne a stárne.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Pokud mentálně položíme hůlku vlevo, dostaneme písmeno P, pak Měsíc roste. Taurus je ideálním znakem pro výsadbu vašich oblíbených brambor v mateřských školkách pro setí mrkve. Není však vždy možné kombinovat fázi měsíce a vhodný znak s povětrnostními podmínkami. V takovém případě je lepší raději raději podepsat než fázi.

A pokud není možné zasadit hlízy v ideální době, pak hledáme den, kdy bude náš pozemský satelit v jakémkoli úrodném znamení. Řídí se těmito jednoduchými pravidly, bramborová výsadba duben nebude pro vás problém.

Velmi důležité plodiny, které obvykle osíváme v dubnu, jsou okurky. Jaká zeleninová zahrada bez okurky? Ve snaze zlepšit klíčivost semen a získat silné životaschopné sazenice, jaké triky majitelé pozemků používají, například nové slovo v výsadba okurek - setí semen na plenkách.

Můžete také použít tradičnější metody - zahřejte semena na baterii nebo v horké vodě, klíčte ve vlhkém hadříku nebo okamžitě zasejte 2-3 semena do šálků.

Mohou být plastové nebo rašelinové. Hlavní věc je poskytnout každé rostlině oddělený životní prostor, protože tato kultura, i když je obtížné ji transplantovat, a dokonce i ve fázi kotyledonových listů, se jí opravdu nelíbí. Další velmi produktivní způsob klíčení semen okurky je v horkých pilinách.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Semena klíčí neuvěřitelně rychle a rostliny se ukázaly být silné a zdravé. Musíte vzít plastovou nádobu s víkem a čisté suché piliny, můžete dokonce i směs pilin a malých hoblin.

Směs dýchá lépe s hoblinami. Naplňte kontejner 2/3 plný nebo? hloubku a naplňte piliny velmi horkou vodou tak, aby voda dosáhla poloviny nádoby.

Plast, samozřejmě, musíte vzít žáruvzdornou, například nádobu pro použití v mikrovlnné troubě. Když teplota klesne do bodu, kdy je nádobí možné vyzvednout bez opaření, rozprostřete semena okurky do pilin a mírně prohloubte. Zavřete kryt. Nádobí můžete zabalit ručníkem, aby se teplota udržela déle, nebo bez ní.

Po dni začněte kontrolovat stav semen. Drtivá většina kvalitních semen často vyklíčí za dva až tři dny. Přirozeně, protože získáváme vrcholy z rostliny, stojí za to zasadit tuto plodinu na rostoucí měsíc. Vodoznaky nebo vzdušné Blíženci jsou vhodné. Na základě toho si vybereme okurky výsadba dny dubna.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Přistávací kalendář: duben

Vztahující se k cibule a česnek, pokud se rozhodnete zasadit je na jaře, pak nejvíce příznivé přistání v dubnu protože tyto plodiny budou na mizejícím měsíci. Ideální znak je Štír, ale budou fungovat i další vodoznaky nebo Býk..

Když je Měsíc ve Štíra, je velmi dobré pěstovat kořeněné aromatické rostliny: pepř, aromatické byliny, ale je lepší to udělat na rostoucím měsíci. Toto znamení není špatné pro rajčata, lilky, cukety a dýně..

Kalendář je však kalendářem, ale nezapomeňte na zemědělskou technologii. Včasná příprava půdy pro každou plodinu, dobře vybraní předchůdci (koneckonců je střídání plodin povinné, aby se neměly nemoci a škůdci charakteristické pro každou plodinu), správná kombinace různých plodin, například mrkve a cibule, jahod a česneku pro vzájemnou ochranu, neznamená méně, pokud ne více než kalendář měsíční přistání za duben nebo jakýkoli jiný měsíc.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Co jiného obvykle zasejeme v dubnu? Jedná se o různé saláty, čínské zelí, rukolou a samozřejmě petržel, kopr a jiné kořeněné aromatické rostliny. Pro non-chernozem pás, můžete zelí rostlin na sazenicích.

A pokud se dá hodně zasít přímo do půdy, může se na sazenice vysévat kultura jako bazalka, protože je teplomilná. Je lepší to udělat na rostoucím měsíci, který se nachází ve znamení Pisces, Cancer, Scorpio, Taurus. Pro ředkvičky a ředkvičky ve stejných znacích je ubývající měsíc příznivý.

Osejeme je samozřejmě přímo do země. Doufám že lunární přistávací kalendář duben nebo kterýkoli jiný měsíc pro vás nebude tajemstvím se sedmi pečetěmi, ai když z nějakého důvodu zmeškáte příznivé datum, zjistíte, v který den to lze udělat nejjemnějším způsobem.

Kromě lunárního kalendáře je dobré se řídit lidovými znameními. I v našem změněném klimatu jsou často docela pravdivé. Jako například výsadba brambor a kvetoucí břízy, chlazení spojené s kvetoucími třešněmi. Také to platí alespoň pro jižní regiony, kdy višně kvetou, všechno se dá vysadit do země: cuketa, rajčata, melouny a luštěniny.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Výsadba květin: duben

Jak se říká, nejsme naživu pouze chlebem. Mnoho sazenic rostlin nejen zeleninu, ale i květiny, takže záhony a záhony nás potěší kvetením brzy.

Všichni zde mají své vlastní preference, ale přesto vám řekneme o výsadbě nejběžnějších a milovaných druhů mnoha a ne zcela obyčejných rostlin. Vztahující se k výsadba květin, duben příznivé jak pro sazenice, tak pro výsadbu odrůd odolných proti chladu přímo do země v jižních oblastech.

Samozřejmě, některé krásně kvetoucí letničky zasít dříve. Například lezení petúnie a eustomas, jejichž sazenice rostou zpočátku pomalu, musí být pěstovány počínaje lednem a používat osvětlení, takže mnoho lidí si to raději koupí, aby bylo méně potíží. Ale měsíčky, zinnias, snapdragony, nasturtium, měsíček a blízké, jako je řada astry, jsou docela dostupné pro růst z vašich vlastních sazenic.

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Můžete také pěstovat sazenice trvalých květů, ale kvetoucí ve druhém roce života. Patří k nim turecké karafiáty, odrůdové akvilegie, některé zvony, populační růže nebo, v běžném jazyce, sléz. Pokud máte rádi zimní kytice, je vhodné zasít na sazenice tzv. Sušené květiny, které udržují jejich krásu suchou.

Patří mezi ně gomfrena, acroclinum, statice a další. Tyto rostliny jsou zpravidla nenáročné a dobře snášejí sucho, zdobí vaše květinové záhony jasnými květinami jako koberec..

Když je odříznete na vrcholu, uschnete kytice v podkroví nebo ve větrané stodole a na zimu budete mít jasnou krásu. Krabičky na osivo Aquilegia a nigella jsou také vhodné pro zimní kytice, které je nutné včas odstranit, aby se nezasetily zahradou samočinným výsevem.

Květiny jsou zasety pro sazenice v dubnu nebo dokonce v březnu, v závislosti na klimatické zóně, ve které žijete. Pro konkrétní plodinu je doba setí uvedena v pokynech na sáčcích se semeny, jakož i vzdálenost, do které by se měly sazenice keřů umístit..

Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit?

Proto v výsadba kalendář dubna zvažte výsev semen květin. To lze provést, když je Měsíc v jakémkoli úrodném znamení, stejně jako ve znamení Panny, což je dobré pro pěstování krásných květin. Měsíc musí samozřejmě růst. Na ubývajícím měsíci můžete pěstovat cibulovité nebo vytrvalé trvalky.

Pro výsadbu popínavých rostlin, jako je ranní sláva, kobea, hrášek, okrasné fazole, jsou vhodné dny, kdy je rostoucí měsíc ve znamení Blíženců nebo Váhy..


Podívejte se na podobné recepty

» » Přistání v dubnu. Co je třeba vysadit? Lunární přistání v dubnu