Hruška a jablečný džem

Hrušky a jablka poskytují nejlepší kombinaci pro výrobu džemu. Masité, středně sladké ovoce, šťavnaté - umožňují vařit úžasnou pochoutku. Ale kromě toho dělají úžasné kompot na zimu, připravit džem, džemy, šťouchané brambory ... Recept „hruškový a jablečný džem“ potřebujete následující přísady:

  1. 1 kg zralých hrušek (nikoli zimních odrůd);
  2. 1 kg jablek;
  3. 1 kg granulovaného cukru;
  4. vanilkový cukr;
  5. 350-400 ml vody.

Hruška a jablečný džem

Příprava "Jam z hrušek a jablek":

Jablka a hrušky jsou důkladně omyty a oloupány. Jádra jsou z nich odstraněna. Připravené ovoce se ponoří do vroucí vody po dobu 10-12 minut. Poté, co jsou hozeny do cedníku, ochlazené a vypuštěné na chvíli..

Do zbývající kapaliny se nalije cukr a vanilkový cukr (volitelné). A sirup se vaří. Umístí se do ní chlazené jabloně a vaří se do ohně, aby se vařilo, dokud není ovoce úplně připravené, nezapomeňte se promíchat.

Hruška a jablečný džem

Dokončeno hruškový a jablečný džem rozložené ve sklenicích (sterilizované) a srolované s kovovými víky. Skladujte tuto zimní léčbu na chladném a suchém místě..

Výsledkem je nejchutnější příprava na zimu. Jablkový hruškový džem vychází hustý, měkký a velmi chutný. Pokud do něj vložíte méně cukru, jde to do chladničky k uložení. Bude to velmi neobvyklé a chutné, pokud nahradíte obyčejné hrušky divokou zvěří. Džem těží pouze z příjemného lehkého kyselosti. Pro aroma se do něj přidává koření (hřebíček nebo tyčinka vanilky, zázvoru, šafránu).

Hruška a jablečný džem

Pokud to prostor v lednici dovoluje, můžete vařit hruškovou a jablečnou hmotu s minimálním množstvím cukru nebo vůbec bez cukru, zabalte ji do sklenic, uzavřete nylonovými víčky a uložte do chladu. Také provedeno zmrazení ovoce a sušení.


Podívejte se na podobné recepty

» » Hruška a jablečný džem