Přenos

Převodovka je nejdůležitějším konstrukčním prvkem převodovky automobilu, je určena ke změně točivého momentu a jeho funkcí je změna rychlosti a směru samotného vozidla. Pokud jde o typy, lze podle principu činnosti rozlišovat stupňovité, plynule měnitelné a také kombinované převodovky. Typ převodu je často určen typem převodu konkrétního vozidla..

Přenos

Stupňovité mají vlastnost stupňovité změny točivého momentu. Tento typ zahrnuje mechanický a robotický typ převodovek. Co je to? přenos (kontrolní bod) ford? Moskva má neuvěřitelný počet nejrůznějších prodejen, kde je můžete zakoupit.

Přenos

Manuální převodovka

Zkrácená mechanická převodovka se nazývá manuální převodovka, název mechanika se také všeobecně vyskytuje. Toto zařízení obsahuje vícestupňovou čelní převodovku, zajišťuje ruční řazení. Rozlišujte mezi čtyřmi rychlostmi a nad převodovkou. Díky jednoduchosti designu a spolehlivosti má manuální převodovka své fanoušky i v naší době, kdy jsou na trhu prezentovány modernější typy..

Robotický přenos

Robotickou převodovku lze také nazvat automatizovanou, lidé často slyší zkrácený název robota. Mezi jeho výhody patří skutečnost, že například aplikace se dvěma spojkami zaručují významné úspory ve spotřebě paliva. V dnešní době se tento typ stává každým rokem stále populárnějším, používá se jak v modelech s nízkými náklady, tak v luxusních automobilech. Můžete si také koupit klikový hřídel, písty Ford Focus 2, Moskva byla mezi kupujícími po mnoho let neustále populární.

Přenos

Jaké jsou jiné typy?

Existují také nepřetržitě variabilní přenosy. Mezi ně patří především variátor. Mimochodem, pokud uslyšíte mezi lidmi výraz „variátor“, nebuďte vystrašení, jedná se o stejný variátor. Když mluvíme o jejich rozdílech, nelze opomenout, že převodový poměr v variátorech se obvykle mění velmi hladce, protože točivý moment je převáděn hydraulicky nebo mechanicky. Nevýhody zahrnují skutečnost, že taková převodovka má omezení velikosti vysílacího momentu.


Podívejte se na podobné recepty