Užitečné vlastnosti petrželky a kontraindikace. Proč je petržel užitečná pro muže a ženy a přípravu petrželky na zimu.

Užitečné vlastnosti petrželky a kontraindikace.

Řecko lze právem považovat za místo narození petrželky. Staří Řekové jej používali hlavně jako ozdobnou oporu během náboženských obřadů. Vítězové sportovních soutěží byli oceněni věnci z petrželky. Stejné věnce byly dány blízkým.

Složení: petržel


Bez petrželky se svátky ani pohřby neobejdou. A pouze Římané ocenili chuť petrželky a začali ji používat při vaření. Postupem času byly objeveny prospěšné vlastnosti petrželky a začali ji používat jako lék..

Petržel v zahradě.

Fotografie: Petržel v zahradě.

V Evropě, petržel stala se populární s pomocí císaře Charlemagne. Vyhodnocoval výživné a léčivé vlastnosti petrželky a vydal nařízení, podle něhož se její pěstování v královských zahradách a v panstvích dvořanů stalo povinným. Lze s jistotou říci, že právě v tomto období se objevily první kulinářské recepty s petrželkou..

Banda petrželky

Petržel je velmi užitečná pro muže a ženy. Koneckonců, obsahuje velký seznam minerálů a vitamínů..

Pokud jde o obsah vitamínu C, petrželka překonala dokonce citron. Obsahuje 4krát více než toto zámořské ovoce. Pouze 100 gramů petrželky obsahuje dvojnásobek denního příjmu vitamínu C a provitaminu A. A co se týče vitamínu A, petržel je blízko mrkve. Je také bohatý na vitamíny B 1 a B 2, PP a E. V petrželovém vývaru je mnoho solí vápníku, hořčíku, fosforu a železa..

Petržel obsahuje éterický olej a kyselinu listovou. Petržel je vynikající dietní produkt, obsahuje přibližně 4% bílkovin a 7% cukru.

Příznivé vlastnosti petrželky jsou nepopiratelné, kontraindikace jsou velmi malé. Petržel by neměla být používána v přítomnosti nemocí, jako je nefritida, dna, akutní cystitida. Petržel je kontraindikována ve velkém množství pro těhotné ženy..

Petržel kořen

Fotografie: Petržel kořen.

Znalosti o blahodárných vlastnostech petrželky k nám přišly od starověku. K ošetření se používají nejen listy petržele, ale hojivé schopnosti kořenů jsou dobře známy. Z nich se vyrábí řada odvarů a infuzí. Používá se čerstvý i suchý kořen petrželky.

59

Několik užitečnějších vlastností petrželky - dobře doplňuje zásoby železa, je afrodesiakem, díky obsahu apigeninu v ní pomáhá bojovat proti rakovině. Petržel je známá také jako choleretický a antifebrilní lék. Jeho schopnost zlepšit chuť k jídlu a hojit rány je ceněna. Petržel může také pomoci proti kousnutí komárů, vyplatí se otřít pokousanou oblast listem petrželky a zánět zmizí.

Banda petrželky

A jak dobře to pomáhá s nástupem nachlazení. Šoková dávka - několik svazků denně spolu se spoustou pití vám nedovolí úplně onemocnět.

Zmrazení je nejjednodušší a nejlevnější způsob přípravy petrželky na zimu. Když jsou zmrazeny, vitamíny v něm obsažené jsou zachovány, ale samozřejmě také kořenitá vůně zelených.

Sušení je další populární způsob, jak připravit petržel na zimu..

Existuje jiný způsob sklizně zeleně pro zimní období - solení. Tato metoda se častěji používá pro sklizeň petrželky, kopru a bazalky. Dobře umytá a sušená petrželka je pevně umístěna do sklenic, posypána solí, zatímco musí být pevně stlačena, dokud se šťáva neuvolní. Sklenice naplněné zelení jsou uzavřeny víky. Musí být skladovány při teplotě nejvýše 1–2 stupňů..


Podívejte se na podobné recepty

» » Užitečné vlastnosti petrželky a kontraindikace. Proč je petržel užitečná pro muže a ženy a přípravu petrželky na zimu.