Banánový sirup: jak vyrobit banánový dezert a léky proti kašli

Banánový sirup

Banány jsou k dispozici každému v kterémkoli ročním období. Toto ovoce se konzumuje čerstvé i po tepelném zpracování. Jemná banánová dužina je ideální pro přípravu různých dezertů. Jedním z nich je sirup. Banánový sirup se používá k výrobě různých nealkoholických nápojů, jako omáčka na sladké pečivo a dokonce jako lék proti kašli. V tomto článku si povíme, jak vyrobit sirup z tohoto zámořského ovoce..

Složení: banán, voda, zmrazené banány, Miláček, cukr
Čas do záložky: Celý rok


Lze použít také plně zralé ovoce. V tomto případě byste měli věnovat zvláštní pozornost pokožce. Měl by být rovnoměrně žlutý, bez tmavých skvrn a teček. Banány by měly být pevné na dotek.

Banánový sirup

Po odstranění kůže zkontrolujte buničinu a vystřihněte všechna potemnělá a prohloubená místa. Mimochodem, nezapomeňte si uvařit banány před vařením. Nejlepší je to udělat s lehkým mýdlovým roztokem..

Mnoho lidí zmrazí banány, aby je nezkazili. Tyto plody lze také použít k výrobě lahodného sirupu. Hlavní věc je, že banány jsou zmrazené bez kůže..

Kanál „Encyklopedie zdraví, mládeže a krásy“ vám řekne o blahodárných vlastnostech banánů

Jak vyrobit banánový sirup

Vynikající dezertní mísa je vyrobena z libry loupaných banánů, dvou sklenic teplé vařené vody a stejného množství granulovaného cukru. Cukr lze nahradit práškem.

Oloupané banány jsou šťouchané. K tomu použijte jemný struhadlo, kovové síto, ruční mixér nebo kombajn..

Výsledná kaše je pokryta cukrem, nalita do vody a důkladně promíchána. Po rozpuštění zrn granulovaného cukru lze sirup v zásadě považovat za hotový, ale zkušený kuchaři doporučují stanovit nádobu s banánem po dobu 4-5 hodin v lednici.

Poté se opatrně promíchaný sirup nalije do čistých lahví a uzavře se víky. Uložte takové dezertní jídlo v chladničce ne déle než týden..

Banánový sirup

Zmrazený banánový sirup

Tři zmrazené ovoce bez slupky se umístí do mísiče, které se pokryje sklenicí hnědého nebo běžného cukru a pokryje se dvěma šálky vroucí vody. Hmotu porazte do hladka po dobu 3 minut. Zcela vychlazený sirup se umístí na 1 hodinu do hlavního oddílu chladničky a poté se použije podle vašeho uvážení.

Banánový sirup

Jak diverzifikovat banánový sirup

Do banánového sirupu můžete přidat koření. Budou schopni diverzifikovat chuť hotového jídla a učinit jej neobvyklým. Co můžete přidat do banánového sirupu??

Může to být vanilka nebo hnědý cukr. Ta přidá do hotové misky lehkou karamelovou příchuť. Můžete také přidat špetku mletého skořice nebo kardamomu.

Banánový sirup s přídavkem dužiny z jiných bobulí se ukázal být neobvykle chutný. Nejlepší spárování s banánovými jahodami nebo malinami.

Pokus a banánový sirup se budou pokaždé lišit!

Banánový sirup

Banánový sirup pro léčbu kašle

Suchý kašel s těžkým hlenem lze ulevit banánovým sirupem.

Za tímto účelem se jeden banán jakýmkoli pohodlným způsobem naseká do stavu pyré. Potom se hmota nalije půl sklenicí horké vařené vody. Po ochlazení infuze na teplotu 60 ° C přidejte do banánového sirupu 1 čajovou lžičku medu.

Léčivý sirup z banánů se používá 3x denně na půl sklenice. Sirup skladujte v chladničce.

O dalším způsobu léčby kašle s banány se můžete dozvědět z videa z kanálu Kultura prosperity


Podívejte se na podobné recepty

» » Banánový sirup: jak vyrobit banánový dezert a léky proti kašli