Apple a hruškový kompot

Na zimu se sklízí řada kompotů z ovoce a bobulovin. Jeden z nich je kompot z jablek a hrušek, velmi zdravé a chutné. K jeho přípravě potřebujete následující přísady:

  • 1 kg jablek,
  • Hrušky 0,2 - 0,3 kg,
  • 400 g granulovaného cukru,
  • 1 litr vody.

Apple a hruškový kompot

Ovoce na Recept „Apple and pear compote“, který se snadno připravuje, vyberou se pouze ty dobré, bez shnilých oblastí a poškození, zralé (ale nikoli přezrálé). Ovoce se vymyje a stonky se z něj odstraní. Velká jablka a hrušky lze rozřezat na polovinu nebo na 4 kusy, přičemž se odstraní jádra. Ale je nejlepší vařit jablko kompot a hrušky z drobného ovoce, které je nechává celé.

Zpravidla jsou 3litrové skleněné nádoby připraveny na kompot na zimu. Jsou důkladně omyty a sterilizovány.

Apple a hruškový kompot

Připravené nádoby se naplní do 1/3 objemu jablky a hruškami. Pak se nalije vroucí vodou k samému krku. Vroucí voda by měla být nalita přímo do středu nádoby, aby nedošlo k prasknutí. Naplněné plechovky se udržují vroucí vodou po dobu 20 až 25 minut a poté se voda vypustí. K této vodě se přidá granulovaný cukr v množství 0,3 až 0,4 kg cukru na litr vody. A sirup se vaří.

Jablka a hrušky se nalijí do vroucího cukrového sirupu a přikryjí se vařenými kovovými víčky. Před ochlazením se sklenice zabalí do přikrývky vzhůru nohama. Apple a hruška kompot na zimu uložené na chladném místě.

Apple a hruškový kompot

Také na zimu se můžete sbalit rozmanité kompot na zimu z jablek, hrušek a švestek. Všechny složky se berou ve výše uvedeném poměru a přidá se švestka 0,4 kg. Princip výroby nejrůznějších kompotů je stejný, ale švestky musí být postaveny a rozděleny na polovinu. Před spojením jsou plechovky s kompotem sterilizovány po dobu 15–20 minut při teplotě 80 ° C nebo o něco vyšší. V zimním období můžete kombinovat další ovoce s ovocem. Hlavní věc je, aby to bylo chutné!


Podívejte se na podobné recepty

» » Apple a hruškový kompot