Houbový kaviár

Téměř každý z nás často připravuje takové jídlo na hlavní přílohu jako houby. Nejčastěji to mohou být žampiony, pak lišky, houby ústřice a další houby. Každý je připravuje svým vlastním způsobem. A to platí jak pro hlavní jídlo pro každý den, slavnostní, tak pro přípravu na zimu. Ale dnes se s vámi podělíme o unikátní recept na kaviár na houby na zimu..

Vypadat lépe z prázdných míst nakládané houby samostatně nebo rozmanité houby. Ale v této mistrovské třídě vám nabídnu na vaření kaviár z hub na zimu. Jak se vám líbí tento nápad? Pokud vás můj recept zaujal - pozývám vás do kuchyně se mnou.Ingredience
K přípravě kaviáru potřebujeme:

- houby - 1 kg,
- voda - 200 gramů,
- sůl - 10 gramů,
- kyselina citronová - 4 gramy,
- rostlinný olej - 100 gramů,
- hořčice - 20 gramů,
- ocet 5% - 100 gramů,

- mletý černý pepř.čištění hub
Poté, co jsme připravili všechny potřebné ingredience pro přípravu slepého pokusu, můžeme bezpečně přistoupit k samotnému procesu. Chcete-li to provést, třídit houby a odstranit zkažené. Čištění hub čistíme. Doplňte studenou tekoucí vodou a několikrát opláchněte. Rozetřeli jsme ho do cedníku nebo jen do jemného síta a nechali vytéct vodu.


vařit houby
Poté přidejte sůl a kyselinu citronovou do pánve se studenou vodou. Přiveďte vodu k varu a připravené loupané houby vložte do vroucího roztoku. Houby vařte do měkka.


sklopte cedník
Jakmile se potopí na dno misky, vyjměte houby na jemném sítu nebo cedníku. Myjeme je studenou vodou a necháme vodu odtéct.


řezané houby
Chlazené houby jemně nasekejte ostrým nožem nebo projeďte mlýnkem na maso. Nedoporučuji používat mixér, protože po jeho použití budete mít nějakou hubovou hmotu.


přidat koření
Do houby přidejte rostlinný olej, hořčici zředěný v octě a mletý pepř. Sůl ochutnejte a důkladně promíchejte.


sterilizovat plechovky
Hotový kaviár zabalíme do suchých čistých nádob. Sklenice zakryjte víčky a vložte je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Sterilizujeme 0,5 litrové sklenice - 45 minut a 1 litrové sklenice - 55 minut. Po zpracování jsou plechovky korkové a chlazené..
připomenout vám ještě jeden recept na zimu - nakládané houby v korejštině
Houbová sklizeň připravená na zimu!
Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Houbový kaviár