Lehce solená makrela, velmi chutná

Jak někdy chcete ochutnat solená ryba, prostě žádná síla. V takových chvílích jsem připraven běžet do obchodu se svými oblíbenými rybami i uprostřed noci. Nedávno se však mezi mými přáteli staly případy častější, když se lidé po náročném sledě necítili dobře. Těžko říci, zda je tato kvalita solení špatná, pokud si koupili takovou rybu na trhu, kde nejsou obvyklé hygienické podmínky pro její skladování.

Ale pro mě se to stalo zřejmým signálem, že svačina jako lehce solené sledě nebo makrely, je lepší to dělat doma. Nějak to bude mnohem spolehlivější, dobře a důležitější - chutnější. Koneckonců, mám úžasný klasický recept, podle kterého jsem si tuhle velmi chutnou, lehce osolenou makrelu vyráběl mnoho let doma a každému se opravdu líbí její delikátní chuť s jemnou vůní koření.

Jedná se o základní recept, nejdůležitější je dodržovat poměr vody a soli, abychom dosáhli stupně solení ryb, které potřebujeme. Co se týče koření, zde již můžete experimentovat podle svých představ, protože podle klasiků vkládám pouze vavřínové listy, semena koriandru a pepře. A pak už přidávám to, co chci - bazalka, estragón, tymián a ryby budou také vonné.
Důležitým bodem při domácím solení je, že aby se nezměnily podíly hlavních přísad ve slaném nálevu, můžete časem upravit stupeň solení ryb. Pokud máte rádi slaně osolené ryby, pak je za den odeberte ze slaného nálevu a více solte, bude to za 2-3 dny.Ingredience pro výrobu solené makrely
Složení:
- čerstvé zmrazené ryby (makrely) - 1-2 ks.,
- plody černého pepře - hrášek 7-8,
- kořenící ovoce - 4-5 ks..,
- semena koriandru -0,5 lžičky.,
- sušený list vavřínu - 3 ks.,

- voda - 400 ml,
- jemná krystalická mořská sůl - 3 lžíce.ryby k čištění a řezání
Nejprve připravujeme ryby. Nejprve rozmrazte jatečně upravené tělo přirozeným způsobem. Dále jsme uřízli hlavu a ocas, ploutve a prořízli břicho. Vyjmeme vnitřky a maso očistíme od černých filmů. Jatečně upravené tělo myjeme tekoucí studenou vodou a rozdělíme na kousky.


dát ryby, koření
Ryby jsme dali do nádoby a na vrchol jsme položili vavřínové listy, pepře, koriandr.


připravit okurku
Ochlaďte převařenou vodu na tělesnou teplotu a přidejte do ní sůl. Důkladně promíchejte.


nalij do solanky
Nalijte do solanky tak, aby zcela pokrývala ryby.


marinovat 1 den
Zakryjeme jej víkem a uložíme jej na jeden den na chladné místo.
Dále zkusíme rybu, pokud se vám líbí chuť, pak ji můžete servírovat ke stolu, pokud není dostatek soli, pak můžete solení nechat na další den.


Solená makrela doma je velmi chutná
Dobrou chuť!


recept na slanou solenou makrelu doma je velmi chutný
Podívejte se na podobné recepty

» » Lehce solená makrela, velmi chutná