Lilek plněný zeleninou na zimu - recept na výrobu lahodného nakládaného lilku prázdný.

Lilek plněný zeleninou na zimu - recept na výrobu lahodného nakládaného lilku prázdný.

Marinované plněné lilky se zeleninou v naší rodině jsou jednou z nejchutnějších a nejoblíbenějších příprav na zimu. Pokuste se tento recept uvařit jednou, zvládnout přípravu a tento vynikající lilkový přípravek potěší vás a vaše blízké celou zimu.

Složení: lilek, nové koření, mrkev, petržel, celer, sůl, černé pepře, česnek


Jak vařit nakládaný lilek na zimu.

Lilek

K tomu potřebujeme mladý, krásný, tmavě fialový lilek. Měly by být malé velikosti, se stále malými, málo formovanými semeny, uvnitř zcela vyplněnými buničinou.

Před plněním lilku je třeba je připravit: odřízněte stonky listy, lehce popadl část lilku na základně. Špičkou nože udělejte několik řezů (3-4) podél ovoce, ale pouze doprostřed. Dobře osolte v řezech a nechte lilek dvě hodiny.

Po uplynutí času musí být lilek omyt studenou vodou a zbavit se hořké šťávy, která z nich vyšla..

Poté lilky zpracujeme ve vroucí vodě solené podle chuti asi 3 minuty, stanou se měkčí a bude s nimi snadnější pracovat. Nechte lilek vychladnout. Pak je plníme směsí jemně nasekané mrkve, celeru, používáme samotné listy i kořeny, petržel, česnek, černou a koření. Upínáme je dobře.

Nyní, stejně jako zelí, zabalíme lilek do celerových listů, můžete je také svázat. Účel: aby naše náplň zůstala v lilku a nikam nevylézala.

Poté si vezměte nádobu, ve které marinujeme lilky. Nejlepší je vzít 3-5L plechovky. Vložili jsme tam plněné lilky a naplnili jsme je chlazenou marinádou. Lilek by měl být dobře promočen.

Chcete-li připravit marinádu, vezměte 3 litry vody na 1 litr octu a půl kilogramu soli, promíchejte ji po celém ohni a přiveďte k varu, pak ji nechte vychladnout.

Zavřeme sklenice plněné lilky a zeleninu naplněnou marinádou s nylonovým víkem a schováváme se na chladném tmavém místě.

Sklizeň plněného lilku na zimu, považujte za připravený!

Lilek plněný zeleninou na zimu - recept na výrobu lahodného nakládaného lilku prázdný.

Při podávání rozkrojte lilky na velké kousky a zalijte rostlinným olejem. Toto marinované jídlo se hodí k masu jako příloha, k vařeným bramborám, ale lze jej také nabídnout jako svačinu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek plněný zeleninou na zimu - recept na výrobu lahodného nakládaného lilku prázdný.