Lilek na zimu plněný mrkví. Recept s fotografiemi krok za krokem

Přicházeli k vám náhle hosté? Jste zmateni, co zacházet? Žádný problém. Když máte po ruce okurky a další domácí švy na zimu. Půvabný bmrkev plněná lilky osloví mnoho. Jsou připraveny jednoduše a nevyžadují zvláštní náklady a dovednosti. Takový lilek může vařit i nováček v domácnosti. Vyzývám vás, abyste mi doplnili okurky.

Bmrkev plněná lilky - recept

Povinné složky:

• Lilek - 1 kg.

• Mrkev -300 gr.

• Cibule -1 ks.

• Červená paprika -1 ks.

• Hořká paprika -1 ks.

• Petržel zelená

• Slunečnicový olej

• Sůl - 2 lžíce. lžíce.

1 - Odřízněte stonky lilku a proveďte řezy na jedné straně po celé délce. Řezy provedené uvnitř lilku budou obsahovat náplň mrkve a zeleniny..

Lilek plněný mrkví. Recept s fotografií

2 - Mezitím jemně nakrájejte cibuli a nastrouhejte loupanou mrkev.

Lilek plněný mrkví. Recept s fotografií

3 - Na předehřáté pánvi smažte jemně nakrájenou cibuli a mrkev, dokud nedosáhne zlaté hnědé barvy. Připravenou zeleninu vložte do mísy. Nakrájejte petrželku, feferonky a papriku a přidejte je na smaženou cibuli a mrkev. Míchejte zeleninu a odložte stranou.

Lilek plněný mrkví. Recept s fotografií

4 - Mezitím uvařte nádobu s vodou o objemu 3,5 litru vody přidejte 2 lžíce. lžíce soli a promíchejte. Nakrájené lilky vložte do vroucí slané vody. Zakryjte a vařte maximálně 5 minut. Připravenost lze zkontrolovat pomocí dřevěné tyčinky, při propíchnutí by lilek neměl být příliš tvrdý nebo měkký. Poté, co se vaří, lilky vyjměte a vložte je do hrnce tak, aby vodní sklo.

Lilek plněný mrkví. Recept s fotografií

5 - Počkejte, až se vařené lilky vychladnou, naplňte oblast řezu zeleninovou směsí mrkve a zeleniny. Pokud jsou lilky velké, je vhodné je svázat nití, v mém případě jsou malé a zbytečné je svázat. Plněné lilky vložte do sklenic, přikryjte víčkem a nechte 3 dny na teplém místě. Po třech dnech lilek vyschne a začne proces kvašení. V pánvi je nutné zahřát 100 g. slunečnicový olej a jemně nalijte do sklenice, poté ochladte a odešlete do chladničky.

Lilek plněný mrkví. Recept s fotografií

Držet bmrkev plněná lilky, také čerstvá adjika, v lednici ne více než 35-40 dní. Před použitím, pokud byl lilek svázán nití, je třeba ji vyjmout a nakrájet na salátovou misku. Nakládané okurky dokonale doplňují každé druhé jídlo.

Lilek plněný mrkví. Recept s fotografií


Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek na zimu plněný mrkví. Recept s fotografiemi krok za krokem