Jednoduchý recept s postupnými fotografiemi přípravy sušených hub na zimu doma

sušené houby

Popis

Sušené houby nezpůsobují potíže a nepříjemnosti při vaření. Je to nezbytná příprava na zimu a je velmi zajímavé ji vařit. Výsledkem je nenahraditelný cenný hubový produkt, který je chutný v jakékoli formě: smažené, vařené, pečené..

Najít aplikaci pro takové experimenty je snadné! Při vaření jsou sušené houby vysoce ceněny a používají se k vytváření různých pokrmů. Z tohoto prázdného místa můžete rychle připravit lahodnou polévku, dušené maso, omáčku a sušené houby, smažit na pánvi s bramborami nebo péct v troubě s kuřecím masem. Pokud namočíte sušené houby do teplé vody před použitím, nakonec se budou moci vrátit do své původní podoby.. Tento postup vám ukáže nový seznam jídel, které lze připravit z polotovarů, které nabízíme. Tento sortiment zahrnuje kaviár, pyré a další. Pokrmy jsou ve všech případech velmi chutné, aromatické a uspokojivé.

Domácí houby se skladují po dlouhou dobu. Při správném skladování mohou mít skladovatelnost až tři roky. Aby se sušené houby uchovaly po dlouhou dobu, musí být po celou dobu uchovávány v suchém a hermeticky uzavřeném obalu. K tomu lze použít jak speciální lněné sáčky, papírové sáčky, tak i skleněné nádoby.. Houba by v žádném případě neměla být uchovávána ve vlhkých místnostech: to zničí produkt!

Chcete-li začít sušit medové houby doma, musíte si přečíst níže uvedený recept s fotografií a pokyny krok za krokem. V něm najdete užitečné informace týkající se vytvoření tohoto prázdného místa pro zimu.! 

Ingredience

 • Houby podle chuti

Kroky

 1. Nejprve doplňte potřebné množství čerstvých hub. Poté pečlivě vyřaďte žampiony, odstraňte červivé a zkažené houby. Nemusíte umývat medové houby! Jako poslední možnost můžete použít vlhký hadřík.

  čištění medových hub

 2. Poté připravte podnosy elektrické sušičky a položte na ně připravené houby. Poznámka! Před sušením nemusíte houby vařit. Čerstvé lesní plody potřebné k zaschnutí. Zapněte sušičku a připravte houbu na připravenost při teplotě třicet až sedmdesát stupňů. Bude to trvat pět až osm hodin, a pokud jsou houby velmi malé, vyschnou za čtyři hodiny..

  připravit čerstvé houby

 3. Nezapomeňte sledovat stupeň připravenosti medové agariky, protože každá elektrická sušička má jinou sílu, což znamená, že doba sušení hub se může lišit. Hotové lesní plody by se měly znatelně zmenšit a získat tmavou barvu..

  houby v elektrické sušičce

 4. Když jsou houby připravené, položte je na noviny a nechte je při pokojové teplotě na vhodném místě pro konečné sušení. Následující den vložte houbu do vhodné nádoby k uložení a uložte na suché místo.. Domácí sušené houby jsou připraveny na zimu. Nyní máte možnost vařit každý den různé druhy hub..

  medové houby na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Jednoduchý recept s postupnými fotografiemi přípravy sušených hub na zimu doma