Rychle nakládaný meloun

Nemyslím si, že všechny ženy v domácnosti umí marinovat chutné melouny na zimu. Jsme nějak blíže od mezer nakládaná zelenina na zimu - rajčata, okurky, zelí, paprika. Ale navzdory všemu se vždy snažím vařit přípravky z melounů na zimu. Moje rodina to navíc velmi miluje..
Tentokrát vám chci říci, jak vyrobím okamžitý nakládaný meloun, protože nechcete vždy čekat určité množství času. Myslím, že by se vám měl recept líbit.
Než tedy začnete připravovat obrobek, musíte zvážit všechny potřebné ingredience..


Ingredience
Složení:
- vodní melouny - 5 kg,
- voda - 4 l,
- granulovaný cukr - 250 gramů,
- sůl - 125 gramů,
- ocet 9% - 250 gramů
.řez meloun
Vyberte si vodní melouny hnědé nebo červené s hustou dužinou. Myjeme je ve studené tekoucí vodě. Rozdělili jsme to na kousky. Odřízněte ocasy a přední část. Pro moření nakrájejte meloun na malé plátky tak, aby procházely hrdlem sklenice.


dejte meloun do sklenic
Připravujeme plechovky na polotovary. Myjeme je tekoucí studenou vodou. Sterilizujte horkou párou nebo pečte v troubě. Vložte kousky melounu do suchých sterilních sklenic.


příprava marinády
Poté připravíme výplň. K tomu nalít vodu do hrnce a zapálit. Přiveďte vodu k varu. Přidejte granulovaný cukr a sůl. Míchejte vše, dokud se cukr a sůl úplně nerozpustí. Marinádu vařte asi 10 minut. Nakonec přidejte ocet a odstraňte z tepla..


naplňte sklenice marinádou
Naplňte vodní melouny vroucí marinádou. Zakrýváme víky a dáme sklenice na chladné místo. Po dvou dnech mohou být vodní melouny konzumovány. Takto se připravuje rychle nakládaný meloun.


nakládaný meloun
Pokud jste udělali vše správně, pak budete určitě uspět a vodní melouny vás potěší v zimě. Můžete také meloun fermentovaný s hořčicí. Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Rychle nakládaný meloun