Lilek smažený se zeleninou na zimu

Moje rodina má velmi rád všechny druhy lilku na zimu. Vždycky vypadají skvěle na stole a jsou velmi zajímavé pro jejich vkus..
Recept už jsem s vámi sdílel solený lilek s česnekem, nakládané lilky a tentokrát doporučuji vařit lilky smažené se zeleninou.


Ingredience pro výrobu lilku na zimu
K přípravě 10 půllitrových sklenic lilku nakrájených na kruhy se salátovými paprikami v rajčatové omáčce je tedy třeba připravit:
- čerstvý lilek - 5 kg.,
- paprika - 1,1 kg.,
- cibule - 300 gramů,
- rajčata - 2 kg.,
- koprová zelenina - 40 gramů,
- rostlinný olej - 550 gramů,
- sůl - 75 gramů,
- granulovaný cukr - 110 gramů,
- pšeničná mouka - 100 gramů.

1


opláchněte zeleninu
Třídění lilku a papriky. Vybíráme spíše husté, nepoškozené ovoce. Myjeme je ve studené tekoucí vodě. Vypouštění vody.


nakrájejte lilek do kruhů
Odřízněte stonky a nakrájejte lilek na 2 cm silné kruhy. Vložte plátky lilku do hluboké mísy a lehce posypte solí, abyste odstranili hořkost..


sekaná paprika
Nakrájejte papriku na dvě části a semena odstraňte. Opláchněte znovu vodou a nakrájejte na proužky široké 2 cm, oloupejte cibuli a opláchněte tekoucí vodou. Řezané do prstenů. Opláchněte koprový greeny a dobře vytřepejte zbývající vodu. Řezejte greeny na malé kousky.


smažte lilek
Mírně vytlačte uvolněnou tekutinu z lilku. Namočte je do pšeničné mouky a smažte na pánvi s ohřátým rostlinným olejem na obou stranách.


Fry cibulové kroužky na pánvi
Smažte kroužky cibule na pánvi, dokud nedosáhnou zlaté hnědé barvy. Poté přidejte do pánve zelení. Nyní připravíme suché vyhřívané sklenice. Do sklenic jsme dali smažený lilek, cibuli s bylinkami a sekané papriky. Udělejme z rajčat rajskou omáčku. Z tohoto důvodu musí být rajčata nakrájena na malé kousky. Vařte v hrnci a poté promněte sítko. Vařte na mírném ohni, dokud se původní objem nezmění dvakrát. Do omáčky přidejte sůl a granulovaný cukr. Pro jasnější chuť můžete nalít trochu octa podle chuti. Omáčka je připravena. Plněné skleničky lilku nalijte horkou omáčkou. Zakryjeme je víky a nastavíme na sterilizaci. Sterilizujeme půllitrové plechovky po dobu 90 minut. Hermeticky uzavřete víky, otočte a vychladněte.


Lilek, nakrájený na salát
Lilek prázdný je připraven! Také vám doporučuji připravit se na zimu pečený lilek v rajčatové omáčce na zimu. Dobrou chuť!lilek recept, nakrájený na salát
Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek smažený se zeleninou na zimu