Ukrajinský salát se zelenými rajčaty

Konzervované saláty na zimu jsou perfektní výmluvou k pořádání večeře. Konec konců, ne každý může v zimě na stole najít lahodný salát z „čerstvé“ zeleniny. Řekneme vám jednu zajímavou možnost.
Salát "ukrajinština" na zimu se připravuje ze zelených rajčat, takže pokud ve vaší chalupě zůstane nezralá plodina rajčat, nezapomeňte ji sbírat a zavřít pár sklenic úžasné svačiny.
Ingredience pro výrobu ukrajinského salátu na zimu
K přípravě 10 půllitrových sklenic salátu budete potřebovat:
- zelená rajčata - 2,2 kg,
- mrkev - 700 gramů,
- cibule - 600 gramů,
- sladká paprika - 1,3 kg,
- sůl - 100 gramů,
- ocet 6% koncentrace - 450 gramů,
- rostlinný olej - 450 gramů,
- nové koření - 10 ks..,
- hřebíček - 10 ks.,

- bobkový list - 10 ks.,
- petržel kořen a byliny - 250 gramů.opláchněte zeleninu
Začněme připravovat ukrajinský salát na zimu. Třídí zelená rajčata a papriky. Vybíráme husté ovoce bez poškození. Myjeme je ve studené tekoucí vodě. Nechte vodu odtéct. Nakrájejte rajčata na malé plátky. Nakrájejte papriku na polovinu. Odřízněte stébla a varlata. Opláchněte znovu ve vodě, abyste odstranili zbytky semen. Nastříhané na proužky asi 1,5 - 2 cm.


Nakrájenou mrkev a cibuli
Poté mrkev namočte do vody asi 15-20 minut. Pak to důkladně opláchneme a vyčistíme. Odřízli jsme vrcholy a tenkou část kořene. Mrkev otřete na struhadle tenkými proužky. Oloupejte cibuli. Odřízněte lalok a dno. Opláchněte studenou vodou a nakrájejte na plátky o tloušťce 0,5 cm.


Petržel kořen
Namočíme také kořen petrželky do vody a poté oloupeme. Řezané na malé proužky. Vyřešte petrželku. Oddělte větvičky a zažloutlé listy. Opláchněte studenou tekoucí vodou. Zbývající vodu setřást a nožem nasekat na kousky po 1 cm.


míchejte zeleninu a koření
Nasekanou zeleninu vložte do velké skleněné mísy a přidejte sůl a ocet. Zeleninovou hmotu důkladně promíchejte. Na dno připravených suchých a čistých plechovek nalijte asi 2 polévkové lžíce zahřáté na 120 stupňů a poté chlazený rostlinný olej, bobkový list, hřebíček a papriku. Potom připravíme připravenou zeleninovou hmotu. Pomocí prstů trochu zhutněte zeleninu do sklenic. Množství soli a octa lze snížit podle chuti. Nalijte zbytek oleje rovnoměrně přes všechny sklenice.


Sklenice zakryjeme víky a dáme je do hrnce horké vody pro sterilizaci
Sklenice zakryjte víčky a vložte je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Sterilizujeme 0,5 litrové sklenice po dobu 50 minut. Po zpracování jsou plechovky hermeticky uzavřeny, převráceny a ochlazeny.


Ukrajinský salát
Salát "ukrajinština" s připravenými zelenými rajčaty. Dobrou chuť.Salát
Doporučujeme také vařit korejská zelená rajčata.
Podívejte se na podobné recepty

» » Ukrajinský salát se zelenými rajčaty